22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir çınar daha devrildi
09 Mayıs 2011 Pazartesi 11:12

Bir çınar daha devrildi

Lefkoşa’nın tanınmış ve sevilen simalarından Berber Ahmet (Hammal) hayata veda etti...

Devrim EYYUBİ

 

Başkent Lefkoşa’da küçük büyük hemen hemen hepimizin en az bir kez ya saçlarını kesti ya da traş etti Berber Ahmet. Bu büyük usta masesef on aydır amansız hastalıkla boğuşuyordu. Ahmet Hammal, yaşam savaşına dün akşam saat 01.00 de evinde yenik düştü. 29 Nisan tarihinde 70’inci yaşını kutlayan Hammal, 52 yıl boyunca Lefkoşa Surlar içinde Mücahitler Sitesi karşısındaki berber dükkânında meslek yaşamını sürdürdü. Yakalandığı hastalık nedeniyle mesleğine ara vermek zorunda kalan Hammal, Yakın Doğu hastanesine tedavi görüyordu. Ahmet Hammal, Ağustos ve Eylül aylarında olmak üzere iki ameliyat geçirdi. Haberdar’a konuşan merhum Hammal’ın eşi Emine kızı Mısra Hammal, olayın şokunu atamadıklarını ve çok üzgün olduklarını dile getirdiler. Ahmet Hammal’ın son günlerde artık konuşma kabiliyetini de kaybettiğin belirten eşi ve kızı, uzun bir süredir yürürken bile yardıma ihtiyaç duyduğunu kaydetettiler.

 

 

“Çok iyi ve ailesine düşkün bir insandı”

 

Ahmet Hammal ile 42 yıl boyunca mutlu ve güzel bir evlilik hayatı sürdürdüklerini anlatan Emine Hammal, Berber Ahmet’in ailesine düşkün çok iyi bir insan olduğunu vurguladı. Kızı Mısra Hammal ise babasının “melek gibi bir insan” olarak tanımladı ve onun boşluğunu doldurmanın mümkün olmadığını söyledi.

 

 

Hammal toprağa verildi

 

Öte yandan, Ahmet Hammal dün Lefkoşa Kabristanlığındaki İsmail Safa Camii’nde kılınan öğle namazını ardından Lefkoşa Mezarlığında defnedildi. Cenazeye Maliye Bakanı Ersin Tatar, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Osman Ertuğ ve Hammal’ın ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ