21 Kasım 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Binlerce zehirli yılan sınırı geçti
24 Eylül 2013 Salı 11:12

Binlerce zehirli yılan sınırı geçti

Ermeni askerler, zehirli yılanları Azerbaycan'a saldı

Ermenistan'da Ermeni askerlerince çıkartılan orman yangınlarından kaçan binlerce zehirli yılan Azerbaycan köylerine akın etti. Yangınlardan kaçan binlerce zehirli yılan sınırı geçerek Azerbaycan köylerine geldi. Savaştan dolayı zor şartlarda yaşayan köylüler, bir yandan da zehirli yılanlardan korunmaya çalışıyor.

HALKIN KORKULU RÜYASI OLDULAR

Hem insan hayatını hem de evcil hayvanları tehdit eden yılanlar, 1,5 metrelik boylarıyla bölge halkının korkulu rüyası haline geldi. Özellikle ekili alanlar ve hayvan barınaklarına giren yılanlar birçok insanın zehirlenmesine, çok sayıda hayvanın ise telef olmasına neden oldu. Savaş nedeniyle tarlalardaki mahsulünü toplamakta zorlanan bölge halkı bir de yılanlarla mücadele ettiklerini bildirdi.

BOYLARI 1.5 METREYİ GEÇİYOR

Konuyla ilgili basına açıklamalarda bulunan Merzili köyü sakini Toğrul Aliyev yangınlar dolayısıyla bölgedeki yılanların, hattın Azerbaycan tarafına geçtiğini söyledi. Aynı köyde yaşayan Nesimi Babayev de yaptığı açıklamada, bölgede yaşayan ve özellikle çok zehirli olmasıyla tanınan "Gürze" ve "Kafkas Kızıl Yılanı" cinsi yılanların yaşam şartlarını zorlaştırdığını dile getirdi. Babayev, yılanların boylarının bir, 1,5 metreyi geçtiğini, ailesi ve hayvanları için endişe duyduğunun altını çizdi.

Ermenistan ordusunun işgal süresince cephe hattında çıkardığı sürekli yangınlar, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Azerbaycanlıların ekili alanlarına ve ekolojik dengesine büyük zarar veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ