12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilim de kanıtladı
25 Kasım 2012 Pazar 13:12

Bilim de kanıtladı

Balık etli, büyük göğüslü kadınlar neden daha çok ilgi çekiyor?

 Amerikan fıstığı, altın oran vücut, kum saati, armut ve 8 sayısı tipi gibi isimler de verilen bu forma dünya çapında sahip olanların oranı sadece yüzde 8. Georgia Gwinnett College tarafından yapılan detaylı araştırmalar erkeklerin, kadın bedeninde aradığı ‘altın oranın’ bel çevresi 70 cm ise, basen çevresinin 100 cm olması gerektiği yönünde. 2011’de yapılan bir araştırmaya göre erkekler birçok kadın arasında gitar şeklindeki vücut yapısına sahip kadını sadece 200 milisaniyede fark ediyor.

 

Çok daha ilginç bir veri ise Michigan Üniversitesi İnsan Davranışları ve Evrim Kuruluşu’nun (HBES) akademik yayını Evolution and Human Behavior dergisinde yayınlanan araştırma sonuçlarından geliyor: Doğuştan görme engelli erkeklerin de seçimi aynı!

 

Bilim adamları erkeklerin ince bel ile dik ve geniş kalçalara olan zaafının aslında insanın binlerce yıllık evrimsel gelişimi boyunca nesilden nesile aktardığı genetik bilgiden kaynaklandığını söylüyor.

 

İlk insanların yaşadığı çağlarda erkek için ideal eş, sorunsuz ve kolay doğumu sağlayabilecek dik ve geniş kalçalar ile doğan bebeği emzirme konusunda başarısızlığa düşmeyecek dolgun göğüslü kadındı. Erkekler, binlerce yıl önce yaşamış olan atalarından kalan bu tip vücuda sahip kadına olan zaafı bir genetik miras olarak yaşamaya devam ediyorlar.

 

Kadın ve erkeklerin birbirlerine çekici gelen yönleri üzerine kitaplar bile yazılmış. Allan ve Barbara Pease; 'Why Men Don't Have A Clue & Women Always Need More Shoes' adlı kitapta erkeklerin kadın vücudunda en çekici buldukları yerleri yazarlar. Buna göre; erkeklerin çoğu balıketi tabir edilen kadınları sıska ve zayıf olanlara tercih ediyor. Çünkü aşırıya kaçmayan ekstra birkaç kilo, seks enerjisini bir anda ikiye katlıyor.

 

Kitaba göre uzmanlar; kadınların genital organları ile dudaklarının aynı ölçülerde olduğunu düşünüyor. Erkekler pembe ruj süren kadınların dudaklarına 6.7 saniye bakarken, kırmızı ruj sürenlere ise 7.3 saniye boyunca hiç gözlerini ayırmadan bakıyorlar. Kadınların gözlerine bakma süreleri ise sadece 0.95 salisede kalıyor. (1 saniyenin altı)

 

Kitaptaki bilgilere göre erkeğin beğendiği kadın vücudunda bel kalınlığının kalçanın yüzde 70’i kadar olması gerekiyor. Yüzlerce yıldır bu, altın oran olarak kabul ediliyor.

 

Erkekler, göğüslerin büyüklüğünü ya da küçüklüğünü değil; dolgunluğunu ve diriliğini önemsiyor. İri gözlü kadınlar kendilerinde koruma içgüdüsü yarattığı için bu gözleri tercih ediyorlar.

 

Hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk bakılan yer karşı cinsin kalçası. "Karşı cinsin ilk olarak neresine bakıyorsunuz?" sorusuna erkeklerin yüzde 70'i, kadınların yüzde 60'ı 'kalça' diye cevap verdi.

 

Gözler de iki cins için de önemli.  Kadınlar, kalçadan sonra en çok gözlere bakıyor. Erkeklerde ise gözler üçüncü sırada.

 

Gülümsemek kadınlar için 2'nci sırada önemli. Kadınlar, "Erkeklerde ilk baktığınız yerlerden biri gülümsemesi mi?" sorusuna yüzde 40 oranında "Evet" dedi. Erkeklerde bu oran yüzde 25.

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ