19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BES’ten uyarı!
12 Nisan 2011 Salı 15:30

BES’ten uyarı!

Çalışanların mağdur olduğunu söyleyen Çıralı ekledi: Baskıcı olacağız!

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarını yapmayan belediyelere yaptırım öngören yasa değişikliğinin ivedi şekilde hayata geçirilmesini istedi.

 

BES, bu sorunların yaşandığı tüm belediyelerdeki çalışanlar adına ilgili bakanlıları, siyasi partileri ve kamuoyunu belediyeler yasasında yapılacak olan değişiklikler konusunda baskıcı olmaya davet etti.

 

Çıralı: Çalışanlar mağdur oluyor

BES Genel Sekreteri Ayça Soygür Çıralı, yazılı açıklamasında, yatırımların yapılmamasının belediye çalışanlarını mağdur ettiğine işaret ederek, Lefke Belediyesi’nde iki çalışanın bu yüzden emekli olamadığını; ayrıca Lefkoşa, Büyükkonuk, Yenierenköy ve Dipkarpaz Belediyelerinde de aynı sorunun yaşandığını anlattı.

 

“Baskıcı olacağız”

Çıralı, “20 yılı aşkın bir süredir belediyelerde yaşanan Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmaması konusunda yaptırım sağlayacak yasa değişikliğinin en ivedi bir şekilde hayata geçirilmesi gerekmektedir. BES olarak bu sorunların yaşandığı tüm belediyelerdeki çalışanlar adına ilgili bakanlıkları, siyasi partileri ve kamuoyunu, Belediyeler Yasası’nda yapılacak değişiklikler konusunda baskıcı olmaya davet ederiz” dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ