22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beşiktaşı sevdi
16 Nisan 2011 Cumartesi 13:21

Beşiktaş'ı sevdi

Portekizli yıldız: “Sadece bana bağlı olsaydı, kalırdım” dedi.

 

 

 

*Beşiktaş'ta sezon sonuna kadar kiralık olarak forma giyen Portekizli futbolcu Manuel Fernandes, sezon sonunda Beşiktaş'ta kalmasının sadece kendisine bağlı olmadığını belirterek, “Sadece bana bağlı olsaydı, kalırdım” dedi.

 

Beşiktaş Kulübü'nün çocuklara yönelik aylık resmi yayın organı Yavru Kartal Dergisi'nin nisan sayısında minik taraftarlarla yaptığı röportajı yayınlanan Fernandes, “Sezon sonunda sözleşmeniz bitiyor. Takımda kalmak istiyor musunuz” sorusu üzerine, “Bu sadece bana bağlı değil. Burada karar vermesi gereken birçok taraf var. Beşiktaş, ben, esas kulübüm Valencia... Bunu şimdiden söylemek çok zor. Sadece bana bağlı olsaydı, kalırdım” yanıtını verdi.
Fernandes, takımda en çok Ricardo Quaresma'yı sevdiğini belirterek, “Çünkü aralarında en uzun süredir tanıdığım ve öncesinde de arkadaş olduğum kişi o. Ama takımdaki herkesle iyi anlaşıyorum. Geldiğimden beri herkes bana çok iyi davranıyor. Bütün arkadaşlarımı seviyorum” dedi.


Beşiktaş'ın taraftarları için “İnanılmazlar” ifadesini kullanan Portekizli futbolcu, “Beşiktaş'a gelmeden önce kulüp hakkında ilk bildiğim ve duyduğum şey, taraftarların ne kadar çılgın ve takıma nasıl aşkla bağlı olduklarıydı. Onları görmek benim için çok güzel bir tecrübeydi. Ayrıca sadece futbolu değil, basketbol olsun, voleybol olsun, kulüp hakkındaki her şeyi çok seviyorlar” değerlendirmesini yaptı.


Fernandes, Türkiye'ye ilk geldiğinde havaalanındaki kalabalığı görünce, (gülerek) öncelikle çok korktuğunu kaydederek, 40-50 kişi olabileceğini tahmin ederken o kalabalığı görünce çok şaşırdığını, çok mutlu olduğunu ve bu şekilde karşılanmanın kendisini gururlandırdığını anlattı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ