24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beratlı’nın kafası karışık
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:40

Beratlı’nın kafası karışık

Beratlı, son anda diğer adaylarla da istişare ederek adaylıktan çekilebileceği sinyali verdi…

Rana SARRO

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin(CTP) yeni Genel Başkanı’nın seçileceği kurultaya yönelik adaylık başvurularının tamamlanmasına saatler kala, Genel Başkan Adaylarından partinin Güzelyurt eski Milletvekili Nazım Beratlı, adaylık tan çekilebileceğin ilişkin ifadeler kullandı.

 

Başkanlık seçimine kadar parti yetkili organlarında yapacakları görüşmeler sonucunda, adaylıktan çekilmesinin gündeme gelebileceğine işaret eden Beratlı; “Son ana kadar iddialıyım ancak son güne kadar kararım değişebilir” dedi.

 

 

Beratlı: Parti için en iyi kararı alacağım

 

Son başvuru tarihi olan 6 Mayıs’a (Yarın) kadar, diğer 4 aday ile görüşeceğini ve parti için en doğru kararın alınacağını söyleyen Beratlı; “Ömer Kalyoncu’nun adaylığı değerlendirmemde önemli bir unsurdur. 5 adayın yarışacak olması seçilecek olanın zayıf bir oy oranı almasına ve liderlik edemeyeceği gibi bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir” dedi.

 

 

Beratlı: Liderlik sıkıntısı yaşanabilir

 

CTP Parti Meclisi’nin önceki akşamki toplantısında, adaylıktan çekilmesiyle ilgili herhangi bir talebin gündeme gelmediğini belirten Beratlı şunları söyledi:“Önemli olan partinin eski parlak günlerine dönmesidir. Parti içindeki çalışmalar ve görüşmelerimiz sonucunda partinin menfaati için böyle bir karar alabilirim, ancak şu ana kadar böyle bir şey konuşulmadı.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ