15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Benzin döküp kendini yaktı
19 Nisan 2011 Salı 12:08

Benzin döküp kendini yaktı

İsyan eden depremzede herkesin ortasında kendini ateşe verdi

Türkiye’nin İzmit şehrindeki deprem konutlarından tahliye edilmek istenen kişi, herkesin ortasında üzerine benzin döktü ve kendini ateşe verdi...

 

17 Ağustos 1999 depreminin ardından Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin tarafından Arızlı'da deprem konutları yaptırıldı. Arızlı'ya 5 yıl süre için oturma şartıyla yerleştirilen depremzedeler, aradan geçen 12 yılda sık sık polislerle karşı karşıya geldi.

 

Son iki yılda direnişin dozu artarken, aidat ödemeyenler hakkında konutları tahliye etmeleri için Kocaeli Valiliği'nin açtığı davada 43 depremzedeye tahliye kararı çıktı.

 

Geçtiğimiz hafta çıkan karar üzerine bir kısmı çatılara çıkan depremzedeler hemen her gün protesto gösterisi yaparken, Recep Uğur adlı depremzede dün kendisini yaktı.

 

Kız kardeşi de benzin içti

 

Elinde benzin bidonu ile konuşurken birden benzini döküp kendini ateşe veren Recep Uğur'a polisler ve vatandaşlar müdahale etti. Depremzede Uğur, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

Öte yandan çatıda protesto gösterisinde bulunan Recep Uğur'un kız kardeşi Çisem Uğur da, elindeki bidondan benzin içti. Bir süre sonra fenalaşan Çisem Uğur, hastanede tedavi altına alındı. Arızkı Irak Deprem Konutları'ndaki gerilim gün boyunca sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ