17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Benzer olaylar yaşanmıştı”
12 Nisan 2011 Salı 16:02

“Benzer olaylar yaşanmıştı”

Mahalle sakinlerini, zanlıların yakalanışını Haberdar'a anlattı

Devrim EYYUBİ

 

14 yaşındaki kız çocuğunu barda çalıştırmaları üzerine dün mahkemeye sevkedilen zanlıların Dumlupınar’da yakalanış sürecini Haberdar’a anlatan mahalle sakinleri, bahsedilen iş yerinde daha önce de benzer olaylar yaşandığını anlattı.

 

Uzun süredir farklı isimler altında faaliyet gösteren iş yerinin yapılan işlerin karanlık bir şekilde devam ettiğini ileri süren mahalle sakinleri, geceleri sürekli tartışmaların yaşandığını, gece yarısından sonra yüksek seste müzik yayını yapıldığını aktardılar.

 

Sürekli olarak aynı olaylar yaşandı

 

Polise birkaç defa rahatsız oldukları konu üzerine şikâyette bulunduklarını ifade eden mahalle sakinleri, sürekli olarak aynı olay ve tartışmaların yaşandığını vurguladılar.

 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayı da Haberdar’a aktaran mahalle sakinleri kadının, adama eksik para verdin demesi ile büyük bir tartışmanın yaşandığını, yine buna benzer birçok olayın gece yarısından sonra sürekli olarak patlak verdiğini belirttiler.

 

Benzer olayların yaşandığına dair farklı örnekler vermeye devam eden mahalle sakinleri, barın kapısının önünde araçlara binmek istemeyen bayanların ikna edilerek götürüldüğünü kaydettiler.

 

“Sesler üzerine dışarı çıktık ve...”

Önceki gece yaşanan son olayı Haberdar’a anlatan Dumlupınar mahalle sakinleri, şöyle konuştu;

“Duyduğumuz bağırma ve çağırma sesleri üzerine dışarı çıktık. Koruma ailenin yanında kaldığını bildiğimiz 14 yaşındaki kız G.T ise, bağrışmalardan önce oralarda dolaşıyordu. Gece çıkan seslerden dolayı dışarı çıktığımız zaman 6 ya da kişinin orada tartıştığını gördük. Tartışmaların çıkması üzerine mekân sahibi bayanın olay yerine gidip ‘’Ne oluyor bir sorun varsa bana söyleyin’’ demesi üzerine tartışmalar iyice arttı. Bazı vatandaşlar polise ihbarda bulundu. İş yerine gelen polis, müdahalede bulunup olaylara adı karışanları alıp götürdü.”

 

Polis yardımda bulunmuştu

Öte yandan edilen bilgilere göre 2007 yılında Hasret Müsbah’ın eşi olan Muhammed Müsbah’ın çek sahteleme suçundan tutuklanmıştı. Ekonomik durumu iyi olmadığı ve iki küçük çocuğu olduğu için polis görevlileri Hasret Müsbah’a, aralarında para toplayarak yardım etmişlerdi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ