14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bence the cacao” başlıyor
02 Ekim 2013 Çarşamba 09:10

“Bence the cacao” başlıyor

Birinci kuruluş yıl dönümünde The Cacao, düzenlediği yarışmayla genç yetenekleri buluşturuyor

The Cacao’nun, birinci yıldönümü vesilesiyle düzenlediği “Bence The Cacao” isimli yarışmanın tanıtımı, 30 Eylül Pazartesi günü, yakın zamanda hizmete girecek Lefkoşa The Cacao Kompleks’te yapıldı. Proje Koordinatörü Dilek Orhan ve The Cacao Direktörü Tuğçe Alişan’ın sunumu ile başlayan toplantıda,  Orman Dairesi Müdürü İrfan Tansel de kısa bir konuşma yaptı.

Hedef dünyaya açılmak…

The Cacao’nun bundan tam bir yıl önce Kuzey Kıbrıs’ın markası olarak bu adada doğduğunu belirten proje koordinatörü Dilek Orhan, Cacao’nun hayallerinin arasında en önemlisinin burada doğan bir markanın dünyaya açılması olduğunu, bu konuda somut adımlar ile yol alındığını söyledi. The Cacao’nun, yerli halk ve turistler tarafından çok yoğun ilgi gördüğünü ve bir yılda 174 bin 510 misafir ağırladığını ifade eden Orhan, bu bir yıl içinde, insanların The Cacao keyfini daha fazla yaşayabilmeleri için Kuzey Kıbrıs’ın dört bir köşesinde altı şube açtığını, çok yakında 12 D Simulator Sinema’nın da olduğu Lefkoşa The Cacao Kompleksin de hizmete gireceğini belirtti. Orhan, bir yılın ardından gelinen noktada, The Cacao’nun marka olarak Ada’da tanındığını, bilindiğini ama algısının ne olduğu konusunda markanın henüz tam bir fikir sahibi olmadığını belirtti

3 ayrı kategoride yarışma…

The Cacao’nun, birinci yılını 7’den 77’ye herkesin katılımıyla bir yarışma ile kutlamak istediklerini ifade eden Orhan, “1-31 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışma, 7 - 11, 12 – 17, 18 yaş ve üzeri olmak üzere üç ayrı kategoride yapılacak. 7-11 yaş grubu çocuklar resim ile katılabilirken, diğer gruplar en fazla 7 dakikalık video veya en fazla bin kelimelik metin ile başvurabilecekler. Yarışmacılardan beklediğimiz bir ay boyunca her Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi 17:00-19:00 saatleri arasında The Cacao’da gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantılarında veya internet ortamında The Cacao ekibinden alacakları bilgileri, kendi bakış açıları ve hayal güçleri ile harmanlayarak, The Cacao’yu anlatmaları olacak. Müracatlar,  yarışmaya özel olarak hazırlanan www.bencethecacao.com adresinden yapılacak” dedi.

 “Toplam ödül 21 bin Lira ve 40 bin 500 The Cacao Parası”

“Bence The Cacao” yarışmasında verilecek ödülleri açıklayan Orhan, “7-11 yaş grubu birincisi 3 bin 500, ikincisi 2 bin 500, üçüncüsü bin 500 The Cacao para, 12-17 yaş grubu birincisi 6 bin, ikincisi 4 bin, üçüncüsü 2 bin The Cacao para kazanırken, 18 yaş ve üstü grubu birincisi 10 bin TL ve 10 bin The Cacao para, ikincisi 7 bin TL ve 7 bin The Cacao para, üçüncüsü 4 bin TL ve 4 bin  The Cacao para kazanacak.  Toplamda 21 bin TL ve 40 bin 500 The Cacao para ödülü verileceğini ifade eden Orhan, yarışmada ilk üçlere armağan edilecek The Cacao Para’nın, The Cacao şubelerinde harcanacak bir para olduğunu belirtti ve “Ayrıca noter huzurunda yapılacak çekiliş ile tüm katılımcılar arasından belirlenecek 7-17 yaş grubundan bir kişi ebeveyniyle birlikte Paris-Euro Disneyland tatili, 18 yaş ve üstü gruptan 1 kişi de 2 kişilik İtalya seyahati kazanacak” dedi.

“Sadece yarışmacılar değil doğa ve özel çocuklar da kazanacak”

Bence The Cacao Yarışması ile sadece yarışmacıların değil doğanın ve özel çocukların da kazanacağını söyleyen Orhan, Orman Dairesi’nin kendilerine tahsis ettikleri alanda, Aralık ayında yarışmacı sayısı kadar fidan dikimi gerçekleştirerek, bugünlerden yarınlara The Cacao Ormanı’nı armağan edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

“Talepler bizleri mutlu ediyor”

Tanıtımda bir konuşma yapan Orman Dairesi Müdürü İrfan Tansel Demir, Orman Dairesi olarak ormanlık alanları genişletmeye, yeşillendirmeye çalıştıklarını belirtti. Sosyal sorumluluk bilinciyle gelen taleplerin, kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Demir, “The Cacao’nun bize bu taleple gelmesinden memnuniyet duyduk ve kendilerine yardımcı olmaya çalıştık. İnşallah bu taleplerin devamı gelecek diye umuyorum. The Cacao’ya duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür ederim” dedi.

“Heyecan ile bekliyoruz”

Bundan tam bir yıl önce yola çıkarken önlerinde uzun bir yolun olduğunu bildiklerini söyleyen Alişan, “Amacımız Kıbrıs’tan doğan bir markayı dünyaya yaymaktı. Yaptığımız çalışmalar ile bu amacımıza yaklaştığımızı görebiliyoruz. Şimdi, The Cacao’nun nasıl algılandığını öğrenmek için heyecan ile bekliyoruz. Ayrıca bu yarışma sosyal sorumluluk için de oldukça önemli. Katılımların çok fazla olmasını umuyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ