20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bellapais’te resital var
16 Nisan 2012 Pazartesi 10:27

Bellapais’te resital var

17 yaşında Fulbright bursunu aldı

Genç Piyanist Emre Öztek, 21 Nisan Cumartesi gecesi Bellapais Manastırı’nda resital verecek. Kültür Dairesi’nin katkılarıyla saat 20.00’de başlayacak resitalde genç sanatçı, F. Chopin, F. Morel ve S. Rachmaninoff’dan eserler sunacak.
 

17 yaşında Fulbright bursunu aldı
Piyano eğitimine 9 yaşında Oskay Hoca ile başlayan, 17 yaşında Fulbright bursu alarak lisans eğitimini yapmak üzere Amerika'ya giden Emre Öztek, Piyanist Patrice Ewoldt ve Eugene Gaub ile piyano eğitimine 2 yıl süre ile Grinnell College'de devam etti.

 

Lawrence Üniversitesi’nde eğitim aldı

Grinnell'in yıllık olarak düzenlenen iki müzik yarışmasını kazanıp Hill Award ve Curd Award for Outstanding Instrumentalists müzik burslarının sahibi olan Emre, 2005 yılında piyano eğitimini konservatuarda sürdürmek amacıyla Lawrence Üniversitesi Conservatory of Music'e yatay geçiş yaptı.

 

Londra'da da eğitim aldı

2007’de Lawrence Üniversitesi'nde Kanadalı piyanist Michael Kim ile yürüttüğü lisans eğitimini takdirle tamamladı. Trinity College of Music'ten Alfred Kitchin ve Beverly Creed burslarını alarak lisansüstü eğitimine Londra'da devam etti.

 

Piyano öğretmenliği yapıyor

Rus piyanist Mikhail Kazakevich'in danışmanlığında sürdürdüğü master çalışmasını 2010’da tamamladı. Eğitimi sırasında ve sonrasında solo resitallerin yanı sıra farklı sanatçılarla birlikte birçok konserler verdi. Performans kariyerine Londra'da devam eden sanatçı, aynı zamanda Bromley Youth Music Trust'da piyano öğretmenliği yapıyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ