23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belirsizlik sürüyor
04 Mayıs 2011 Çarşamba 16:49

Belirsizlik sürüyor

Soruşturma sürerken Sadrazam'ın İngiltere'ye kaçtığı öğrenildi...

Rana SARRO

 

Şükran Pekin, 13 Nisan’da Lefkoşa’daki evinde kız kardeşi tarafında ölü olarak bulunmuştu. 39 yaşındaki Şükran Pekinin’in kesin ölüm nedeni Türkiye’den gelecek olan Otopsi raporu sonrasında belirlenecek. Polis, Şükran Tekin’in ölümüyle ilgili geniş çaplı araştırmasını sürürürken, Şükran Pekin’in ayrı yaşadığı ve yaklaşık 8 yıldır Güney Kıbrıs’ta bulunan eşi Çetin Sadrazam’ın geçtiğimiz günlerde İngiltere’ye kaçması bir takım soru işaretlerini akla getirdi.

 

 

8 yıldır Güney’de yaşıyordu

 

Haberdar’ın Çetin Sadrazam’ın yakınlarından elde ettiğ bilgiye göre, Sadrazam yaklaşık 8 yıldır yaşadığı Güney Kıbrıs’tan, geçtiğimiz günlerde kaçarak İngiltere’ye gitti.

 

Hatırlanacağı üzere, kısa süre önce bir gazeteye konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çetin Sadrazam; “Eşimin ölümüyle ilgili beni suçluyorlar. Olayla ilgili herhangi bir ipucu bulurlarsa gelip KKTC polisine teslim olmaya hazırım” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

 

Açıklamalarında, 2003 yılından beri eşi ve çocuklarıyla birlikte Güney Kıbrıs’ta yaşadıklarını anlatan Sadrazam, Şükran Pekin’in Ocak ayında haber vermeden KKTC’ye geçtiğini söylemişti.

 

Şükran Tekin’in evinde ölü bulunduğu 13 Nisan 2011 tarihinden bir gün önce oğluyla, eşinin Taşkınköy’dedki evine gittiğini ve geceyi orada geçirdiğini anımsatan Sadrazam şöyle konuşmuştu:

 

“Ona bir türlü ulaşamadım. Telefonlarıma ne Şükran, ne de ailesi cevap veriyordu. Ben de KKTC’ye geçerek, belki faydası olur diye onunla görüştüm. Sabaha yakın 04.30’da telefonun sesiyle uyandım. ‘Arayan kimdi’ diye sorduğumda, ‘alarm çaldı’ dedi. Sonra da, ‘Baran’ı da al buradan git’ diye çığlık atmaya başladı, neye uğradığımızı şaşırdım. Oğlumu uyandırıp giydirdim. O yatağından dahi kalkmadı. Basamaklardan inerken bana seslendi, ‘Gelin size son bir kez sarılayım’ dedi. Sıkıca sarıldı ve beni öptü. Baran’ı da kucağına aldı. Saat 04.45 gibi oradan ayrıldık. Yine güneye geçtik. Baldızım beni aradı, ablam yanında mı diye sordu. Güney Kıbrıs’ta olduğumu söyledim. Sonra da ölüm haberini aldık.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ