19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belediye konserleri başladı
01 Nisan 2011 Cuma 18:42

Belediye konserleri başladı

“2. Lefkoşa Müzik Günleri” Lefkoşa Belediye Orkestrası, Kıbrıs Halk Müzikleri konseriyle başladı…

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından düzenlenen 2. Lefkoşa Müzik Günleri, önceki akşam Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın (LBO), gerçekleştirdiği Kıbrıs Halk Müzikleri konseri ile başladı.

LBO 20. Yılı anısına Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleşen konsere LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, LTB Müdürü Aşkan Cemal Efe, bazı belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şefliğini Can Sözer’in yaptığı konserde, çok sesli ve klasik armonilerle yeniden düzenlenen geleneksel kültürümüzü yansıtan en güzel melodilerinin seslendirildiği yeni CD albümünün tanıtımı da gerçekleştirildi. Gecede satışa sunulan LBO Kıbrıs Halk Müzikleri CD’sine vatandaş büyük ilgi gösterirdi.

Lefkoşa Folklor Derneği (FOLK-DER), Halk Sanatları Derneği (HASDER) Gençlik Merkezi ile Lefkoşa Folklor ve Gençlik Merkezi Derneği’nin (FOGEM) sunmuş olduğu halk oyunları gösterileri de geceye ayrı bir renk kattı.

30 Mart - 4 Mayıs tarihleri arasında saat 20:30’da AKM’de gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde 6 konserle farklı müzik türleri sunulacak.


Konserlerden elde edilecek geliri ise, Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ