19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Belediye çevreyi kirletiyor”
06 Nisan 2011 Çarşamba 14:29

“Belediye çevreyi kirletiyor”

Erdemsiz'den Başkan Atakara hakkında şok iddia

Alsancak Belediyesine bağlı Malatya Köyü Muhtarı Sakine Erdemsiz, Alsancak Belediyesi ile yaşadığı dile getirerek belediye tarafından çevrenin kirletildiğini iddia etti…

 

Malatya Köyü Muhtarı Sakine Erdemsiz, belediyeye olan vergi borçlarını eksiksiz ödemelerine rağmen gerekli hizmeti alamadıklarını belirterek, belediyenin dere yatağını çöp toplama yerine çevirdiğini savundu.

 

İddialara yanıt veren Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara ise, dere yatağına çöp dökmediklerini, sadece moloz yığınlarının bırakıldığı kaydetti.

 

Malatya Köyü muhtarı Sakine Erdemsiz, Alsancak sınırları içerisinde toplanan çöplerin şilte ve naylon poşetlerin Dikmen’deki çöplük yerine köydeki dere yatağına döküldüğünü kaydetti. Erdemsiz Dökülen çöpleri bölgede büyük bir çevre kirliliği oluşturduğunu söyledi.

 

“Sonuç alamadık”

Birkaç kez Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara’yla görüşmelerine rağmen sonuç almadıklarını ve aynı sorunun devam ettiğini anlatan Muhtar Erdemsiz, Lapta Polis karakoluna da şikâyette bulundukların belirtti.

 

“Turistler de şikâyetçi”

Konunun Girne Kaymakamlığı ve Çevre Dairesi tarafından bilinmesine rağmen kimsenin dur diyemediğini iddia eden köy Muhtarı Erdemsiz, şelaleyi ziyaret eden turistlerin de yakınındaki dereye dökülen çöpler yüzünden sürekli şikâyet ettiklerini vurguladı.

 

“Vergimizi ödüyoruz”

 

Köyde yaşayanların vergisini eksiz bir şekilde ödemesine rağmen hizmetlerin aksadığını, dile getiren Erdemsiz, köy içerisindeki yollarında kötü durumda olduklarını ve onarılması gerektiğine de dikkat çekti. Su kaynağının kendi köylerine ait olduğunu ileri süren Muhtar Erdemsiz, bu duruma karşın suya para ödediklerini sözlerine ekledi.

 

Atakara: Dere yatağına moloz atıyoruz

Malatyaköy Muhtarı Sakine Erdemsiz’in iddialarına cevap veren Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara ise, bölgede toprak kayması olduğu için dolgu çalışması yaptıklarını söyledi.

 

“Çöp dökmüyoruz”

 

İddia edildiği gibi dere yatağına çöp dökülmediğini kaydeden Atakara, Sadece moloz dökülüyor. Bu durumda dere yatağını etkilemez” diye konuştu.

 

“Toprak kaymasını engellemek istiyoruz”

Alsancak Bölgesinde yapılan budama işleminden çıkan ağaç dallarını da bahsedilen bölgeye döktüklerini söyleyen Atakara, “Dolgu yapılacak bölge uçurum! Toprak kaymasını engellemek amacıyla böyle yapıyoruz” dedi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ