22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belarus’ta büyük ilgi
17 Nisan 2011 Pazar 13:06

Belarus’ta büyük ilgi

GAÜ Güz 2011 burs sıralama sınavı Belarus’un başkenti Minsk’te yapıldı.

GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün’ün yönetiminde gerçekleşen sınava Belarus’lu öğrenci adayları yoğun ilgi gösterdi.

 

Yükseköğretim’de 25. yılını geride bırakan GAÜ’nün “Kıtalararası Bir Dünya Üniversitesi” vizyonu ile dünyaya yayılan kampüslerinde eğitim görme hakkı kazanmak için düzenlenen burs sıralama sınavına yaklaşık 250 aday öğrenci katıldı.

 

GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün, konuyla ilgili olarak yaptığı açılamada, KKTC yükseköğretim sistemi ve yapılarının tüm dünyaca tanınması ve kabul görmesinde GAÜ’nün atılımları ve küresel çalışmalarının önemine dikkat çekti.

 

GAÜ’nün yükseköğretim’de 25. yılını geride bıraktığını ifade eden Üstün, güz döneminde GAÜ kampüslerinde yükseköğretime başlamak isteyen 250’ye yakın öğrenci adayının katıldığını açıkladı. Burs sıralama sınavı sonucunda tam, yarım ve çeyrek oranlarında değişik akademik bölümler için eğitim bursu verildiğini belirten Üstün, ülke tanıtımı yanında KKTC’nin ekonomik, sosyal ve kültürel yapılarının gelişmesinde uluslararasılaşmanın önemine vurgu yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ