19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batı’da Taekwondo rüzgârı
09 Nisan 2011 Cumartesi 12:05

Batı’da Taekwondo rüzgârı

Taekwondo sporuna her yaştan kadın ve erkek rağbet gösteriyor

Güzelyurt Bölgesi’nde 21’inci yüzyılın en popüler spor dallarından sayılan Taekwondo sporuna her yaştan kadın ve erkek rağbet gösteriyor. Her geçen gün yaşları 6 ile 20 arasında değişen genç erkek ve bayanların katılımıyla büyüyen Güzelyurt Taekkwondo İhtisas Kulübü yarınların şampiyonlarını yetiştirmeye devam ediyor.

 

Güzelyurt Teakwondo İhtisas Kulübü, 40 kişiyi aşkın üye sporcu ile haftada üç gün antrenman yaparak önümüzdeki ay yapılacak kuşak sınavlarına iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Çalışmaların ciddi bir şekilde devam ettiği kulüpte ahlaki değerlere önem verilerek laubaliğe fırsat tanınmıyor.

 

Disiplinden içinde çalışan sporcular

 

Güzelyurt Bölge Antrenörü Kader Karlık yaptığı açıklamada sporcuların ahlaklı, dürüst ve sıkı disiplin içinde birer birey olmaları için elinden geleni yaptığını söyledi.

 

Karlık açıklamalrına devamla “gençlerimizin kötü alışkanlıklardan ve kahve köşelerinden bir nebze uzaklaştırmak bize ve ülkemize mutluluk getirir. Çocuklarımız ve gençlerimiz büyük bir gayretle iddialı bir şekilde çalışıyorlar. Kulübümüze üye olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmakta, ayrıca transfer olmak isteyenler var. Disipline uyan, ahlaki değerlere sahip gençlerin üyeliklerini gerçekleştirmekten yanayız 40 kişiyi aşkın çocuk, genç kız ve erkek sporcular ile çığ gibi büyüyoruz. Gençlerimizi spor yapmalarının yanısıra, sosyal sorumluluklarını yerine getirmeleri yönünde de bilinçlendiriyoruz” dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ