18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batı müziğini İngiltere’de öğrenin!
27 Ağustos 2011 Cumartesi 15:25

Batı müziğini İngiltere’de öğrenin!

İngiltere merkezli okulun eğitim ve sertifika sınavlarını artık KKTC’de almak mümkün

Rock, Jazz, Pop Müzik eğitimini sertifikalandirmak isteyenler için İngiltere Merkezli Rock School eğitim ve sertifika sınavlarını artık KKTC’de almak mümkün.

 

Ledra Art Music & Fine Arts Studio ve B&G Music School İngiltere Merkezli Rock School ile yaptığı anlaşma ile pop/jazz/rock müzik dallarında gitar, elektro gitar, keyboard/klavye, bass gitar, davul/bateri, vokal ve orkestra eğitimleri almak isteyen Kıbrıslı öğrencilere İngiltere Merkezli Rock School’un müfredati ile eğitim vermeye başladı. Bu eğitimler sonrasında isteyen öğrenciler her sene düzenlenen GCE O’level ve İngiltere’nin Royal School of Music’in ABRSM sınavlarına denk sınavlarına girebilecek ve sertifika sahibi olabilecekler.

 

 

Eğitmenlere ve Öğrencilere Yönelik Girişim

 

Ledra Art Music & Fine Arts Studio ve B&G Music School, müzik eğitiminin klasikten öteye geçemediği KKTC’de, rock – pop ve jazz müzik dallarında yoğunlaşan eğitmen ve öğrencilere hem eğitimlerini resmileştirme hem de bu eğitimi üst seviyelere taşıma olanağı yarattı.

 

Avrupanın birçok ülkesinde ve özellikle dünyanın müzik merkezlerinden biri olarak kabul gören İngiltere’deki Rock School’un sertifika sınavları hem çağdaş müzik ile uğraşan öğrencilere hem de çağdaş müzik eğitmenlerine verilen eğitimi sertifikalandırma olanağı tanıyor.

 

 

Uygulanması bekleniyor

 

B&G Müzik Okulu Direktörü Hüsnü Doğacan ve Ledra Art Music & Fine Arts Studio Direktörü Hüseyin Altan İngiltere merkezli Rockschool sınavlarının resmi olarak KKTC’de gerçekleşecek olmasının cağdaş müzik eğitimi alan gençlerimiz için çok güzel bir imkan olduğunu dile getirdiler. Şimdilik Ledra Art Music & Fine Arts Studio ve B&G Music School’da sunulan Rockschool sınavlarının yakın zamanda tüm cağdaş müzik eğitimi veren kurumlarca ve müzik eğitmenlerince benimsenip, uygulanması bekleniyor. (Lha)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ