20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batı Bölgesi ayaklandı!
23 Nisan 2011 Cumartesi 10:56

Batı Bölgesi ayaklandı!

Lefke'ye verilen cezalara tepki gösteren Batı Bölgesi Kulüp temsilcileri bir araya geldi

Urcan Vangöl Federasyon Kupası maçında Lefke’ye haksızlık yapıldığı gerekçesiyle Güzelyurt ve Lefke bölge kulüpleri bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

 

Güzelyurt’ta Pizza Vira’da dün saat 19.00’da gerçekleşen toplantıya, Lefke, Gaziveren, Baf Ülkü Yurdu, Yalova, Binatlı, Denizli, Doğancı, Yeşilyurt, Bostancı Bağcıl ve Zümrütköy kulüp temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda yapılan konuşmalarda, bu toplantının Lefke’ye verilen cezaların tekrardan bir görüşmeye açık olması için yapıldığı kaydedildi. Amaçlarının, birlikteliği sağlamak, güç elde etmek ve Güzelyurt bölgesini temsil etmek olduğunu kaydeden katılımcılar. Federasyonun tek yanlı davrandığını da vurguladılar. Lefke Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Dr. Erkut Öner ise konuşmasında, bölge kulüplerinin destek mahiyetinde bir araya gelmesinin geç kalınmış bir karar olduğunu söyleyerek, bu haksızlığın bir vesile olduğunu söyledi. Lefke Kulübü olarak, bölgenin sporda kalkınması ve gençlerin spora katılımı için çalıştıklarını söyleyen Öner, bu yıl çok yüksek miktarda para harcadıklarını , bir yıl boyunca yapılan emeklerin heba olduğunu kaydetti. Bu olayın daha önce Gaziveren ve Denizli’nin başına geldiğini söyleyen Öner, “Bu bölgeye karşı diğer alanlarda olduğu gibi bilinçli engel olma söz konusudur” dedi. “Lefke’ye yapılan bu haksızlığı tüm bölgeye yapılmış bir haksızlık olarak kabul ediyoruz” diyen Dr. Erkut Öner tüm bölge kulüplerine birlik olma çağrısı yaptı.

 

Batı Bölgesi Kulüpleri’nin düzenlediği toplantıya Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip de katıldı.

 

Toplantıda Lefke maçında çok ciddi haksızlık olduğunu savunan bölge kulüpleri ‘Bu haksızlığa dur demek amacıyla’ tüm kulüp temsilcilerinin altına imza koyacağı bir metin hazırlanması ve Futbol Federasyonu’na gönderme kararı aldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ