21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başyapıtı 1 milyon Euro!
30 Eylül 2011 Cuma 15:00

Başyapıtı 1 milyon Euro!

"A Fair Day, Mayo", düzenlenen açık artırmada 1 milyon Euro’ya alıcı buldu!

İrlanda'nın dünya çapında tanınmış ressamlarından Jack B. Yeats'in başyapıtı olarak nitelenen "A Fair Day, Mayo", Dublin'de düzenlenen açık artırmada 1 milyon Euro’ya alıcı buldu.
 

 

1925 yılında yaptı


Sanatçının 1925 yılında yaptığı ve İrlanda kırsalındaki bir panayır alanını resmeden yağlı boya tablo 1944'ten bu yana Reihill ailesinin koleksiyonunda bulunuyordu.
 

 

En değerli tablosu


Jack B. Yeats'in piyasaya çıkan "en büyük boyutlu ve en değerli" tablosunun, İrlanda'nın ulusal liderlerinden Eamon de Valera'nın ofisinde de bir süre asılı durduğu biliniyor.

 Alan kişi gizli tutuluyor

 

Katalog fiyatı 500-800 bin Euro olarak belirlenen eseri 1 milyon Euro’ya satın alan kişi gizli tutulurken, müzayede yetkilileri eserin İrlanda'da kalacağını söylemekle yetiniyor.
 

 

Sanatçı bir aileden geliyor


İrlanda'nın 20. yüzyıl sanatına önemli katkılarda bulunmuş ressamlardan Jack B. Yeats (1871-1957), sanatçı bir aileden geliyor.

 

 

Gündelik hayata ışık tutuyor

İrlandalı ressam John B. Yeats'in oğlu ve Nobel ödüllü şair William B. Yeats'in kardeşi olarak da tanınan Jack B. Yeats'in eserleri, özellikle kırsal kesimdeki gündelik hayata ışık tutuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ