12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başvurular bugün tamamlanıyor
15 Nisan 2011 Cuma 11:09

Başvurular bugün tamamlanıyor

Otel, Özel Plaj ve Özel havuzlara yönelik cankurtaran kursu için başvuruda son gün

Su Sporları Federasyonu Otel, Özel Plaj ve Özel havuzlara yönelik cankurtaran kursu için başvurular bugün tamamlanıyor.

 

Su sporları Federasyonu Sualtı Bölüm sorumlusu Gürdal Mehmetcik’in vereceği kurs 18-19-20 Nisan tarihlerinde 3 gün sürecek.

 

Kaplan : “başvurular talebi karşılamaz”

 

Kurs ile ilgil açıklama yapan Su Sporları Federasyonu Başkanı Sedat Kaplan yasa gereği havuzu olan işletmelerin ve plajların cankurtaran bulundurması gerektiğini belirterek kursa şu ana kadar yapılan başvuruların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki talebi karşılamadığını belirterek kursa katılacak olanların iş bulma imkanların olduğunu belirtti.

 

Kaplan yasaya göre plajlarda her 200 metrede bir cankurtaran bulundurma zorunluluğu bulunduğuna dikkati çekerek geçmiş yıllarda bazı işletmelerin cankurtaran bulamadığı için Türkiye’den cankurtaran getirdiklerini de sözlerine ekledi.

 

Sedat Kaplan yasaya göre 1 Nisan – 31 Ekim tarihleri arasında işletmelerin cankurtaran bulundurma zorunluğu olduğunu belirterek bu yıl denetimlerin başlayacağını ve bu konuda işletmelerin sıkıntı yaşamaması için bu kursa personel göndermelerini istedi.

 

Mehmetcik : “Kursta her türlü bilgi verilecek

 

Su Sporları Federasyonu Su altı bölüm sorumlusu Gürdal Mehmetcik ise düzenlenen kursta hertürlü bilginin verileceğini belirterek alınacak belgenin uluslararası bir belge olduğunu kaydetti. Kursun çok zevkli geçeceğini belirten Mehmetcik bu kursu tamamlanyanların iş bulma imkanlarını değerlendirerek gelir elde edebileceklerini kaydetti.

 

Mehmetcik kursun ilk iki gününün Yüzme Havuzunda son günün ise Denizde teorik ve pratik olarak yapılacağını belirterek kursa katılmak isteyenlerin başvurularını yapmalarını istedi.

 

Mehmetcik boğulmalarda özellikle ilk dört dakikanın çok önemli olduğuna dikkati çekerek bu konuda cankurtaran kursunda detaylı eğitimlerin yapılacağını söyledi.

 

Başvurular Federasyona yapılıyor

 

18 yaşını bitirmiş, KKTC Vatandaşı, en az iki stilde çok iyi yüzme bilen sağlık problemi olmayanların başvurularını Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu içindeki Federasyon sekreterliğine bugün mesai bitimine kadar yapmaları belirtilen açıklamada Kurs sonunda düzenlenecek sınavda başarılı olanlara diplomaları verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ