19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basına çirkin saldırı!
12 Nisan 2011 Salı 17:11

Basına çirkin saldırı!

Kilise çanı zanlıları, mahkeme sürecini izleyen basın mensuplarına saldırdı

Tarihi eser niteliğindeki kilise çanını tasarrufunda bulundurmakla suçlanan 4 zanlı ve yakınları olayın mahkeme sürecini izleyen basın mensuplarına saldırdı.

Olay dün zanlıların Gazimağusa Mahkemesine götürüldükleri sırada yaşandı. Zanlılardan Hayrettin Barış, mahkeme binası girişinde basın mensuplarına fiziki saldırı teşebbüsünde bulunurken, zanlı aileleri de basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalışıp tehditler savurdu.

 

2 yeni tutuklama

Öte yandan, Polis çalıntı kilise çanı olayıyla ilgili olarak tutuklu bulunan zanlı Oruç Gökburun ve Hasan Ateş’in verdiği ifadeler sonucunda İsmet Esin ve Hayrettin Barışı da tutukladı.

 

Tahkikat Memuru Veysel Durmuş, mahkemede verdiği yeminli ifadede, Ayorgis kilisesinden çalındığı tespit edilen çanın yanında, kiliseden 2 çan daha çalındığını tespit ettiklerini söyledi. Durmuş, çalınan diğer 2 kilise çanın hala bulunamadığını belirterek, , çanların bulunabilmesi ve soruşturmanın salimen yürütülebilmesi amacıyla zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarını talep etti. Bu talebe itiraz eden zanlıların avukatı, polisin soruşturma ile ilgili hiçbir işlem yapmadığını savunarak, tutukluluk süresine itiraz etti. Tarafları dinleyen Yargıç Banu Soyer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi ve kayıp çanların bulunabilmesine olanak sağlamak amacı ile zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmalarına karar verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ