23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakanlıka siyah çelenk
06 Mayıs 2011 Cuma 11:44

Başbakanlık'a siyah çelenk

KTAMS, KHK görev süresinde öngörülen değişikliği protesto etti

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kamu Hizmeti Komisyonu’nun başkan ve yönetim kurulu üyelerinin görev süresini 4 yıla düşürmeyi öngören yasa tasarısını protesto etmek için dün Başbakanlığa siyah çelenk bıraktı.

 

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan ve yönetim kurulu üyeleri bu sabah gittikleri Başbakanlık önünde yaptıkları açıklama sonrası siyah çelengi Başbakanlık giriş kapısına astılar. Eyleme Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, Devrimci Genel İş Sendikası Başkanı Hasan Felek, Hava-Sen Başkanı Buran Atakan da destek verdi.

 

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal, yaptığı açıklamada, UBP hükümetinin, göreve geldiği günden beri hükümet olmadan önce verdiği tüm sözlerin tam tersini yaparak “çalışanlara ve halka yaşamı çekilmez hale getirdiğini” ileri sürdü.

 

Hükümetin sorunlara çözüm üreteceği yerde her geçen gün mevcut sorunlara yenilerini eklemekte olduğunu savunan Gencal, hükümetin “partizanca atamaların önünü açmak ve hak edenin değil sadece kendi yandaş ve partililerinin iş bulacağı bir yapı oluşturmak için” Kamu Hizmeti Komisyonu’nun görev süresini 4 yıla düşürecek yasa tasarısını hazırlayıp gündeme getirdiğini iddia etti.

 

Ahmet Kaptan

 

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan da yaptığı konuşmada, ülkenin daha sistemli ve daha yaşanabilir bir yer haline getirilmesi için çalışması gereken hükümetin, tam tersini yaparak ülkede “çile yarattığını” söyledi.

 

Dün “bu çile kapısına” siyah çelenk bırakmak için toplandıklarını belirten Kaptan, hükümetin, anti demokratik yasaları gündeme getirdiğini ileri sürerek “Kıbrıs Türkünün yok oluş kapıları sonuna kadar açılmaya devam ediyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ