19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan’dan TAK’a destek
13 Nisan 2011 Çarşamba 14:40

Başbakan’dan TAK’a destek

Küçük, Özgürgün’le birlikte Türk Ajansı-Kıbrıs'ı ziyaret etti

Başbakan İrsen Küçük, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’le birlikte Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK)’ı ziyaret etti.


Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy ve diğer bazı yetkilerinin de eşlik ettiği Başbakan İrsen Küçük ve Dışişleri Bakanı Özgürgün, TAK Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Perihan Aziz ile birlikte kurumu gezerek çalışanları yerinde ziyaret etti ve ajansın işleyişi ve sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.
Küçük ve Özgürgün, daha sonra TAK Müdürü Perihan Aziz ile ajansın toplantı salonunda TAK’ın sorunlarını görüştü. Görüşmede Müdür Muavin Vekili Hasan Canpolat ve haber şefleri de da hazır bulundu.“Ajansın beklentileri var”


Başbakan Küçük, basına yaptığı açıklamada, ziyaret amaçlarının TAK çalışanlarını yerinde ziyaret etmek ve kendilerine iletmek istenen konuları da yerinde dinlemek olduğunu ifade etti.


TAK’ın bazı sorunları ve beklentileri bulunduğuna işaret eden Başbakan, ajansın, kurulduğu 1973 yılından beri birçok hizmetler verdiğini, gerek ada içinde gerek dışında KKTC’nin sorunları ile faaliyetlerini duyuran bir kuruluş olduğunu kaydetti.


TAK’ın kuruluşunu iyi hatırladığını ifade eden Küçük, “çok sancılı bir kuruluşu olmuştu” diyerek ajansın çok dar bir kadroyla çalıştığını ve zaman içinde kadrosunun genişletildiğini anlattı.
 

“Yasa Meclis’te”


Başbakan Küçük, ajansa gelmeden önce görüştüğü Dışişleri Bakanı’ndan TAK’ın yeni yasasının hazırlanarak Meclis’e gittiğini öğrendiğini de açıkladı. Küçük, “TAK’ın yasası hazırlanarak Mecliste intikal etmiştir. Meclisten geçmesi konusunda hep birlikte gayretimiz olacaktır. Yasa da Meclisten çıktıktan sonra TAK’ın çalışanlarının sorunlarını büyük ölçüde çözmüş olacağız inancı içindeyim” şeklinde konuştu.

 

“Acil adım atılmalı”


TAK Müdürü Perihan Aziz de, Başakanla birlikte ajansı dolaşırken ajansın çalışmaları ve sorunlarıyla ilgili bilgiler aktardı. TAK’ın tüm birimleriyle özveriyle çalıştığını, ancak gerek personel gerek alt yapı eksiklikleri bulunduğunu anlatan Aziz, “atılması gereken acil adımlar var” dedi. Aziz, sorunların aşılmasında Başbakan’dan destek de istedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ