16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan, eşini ağlattı
04 Nisan 2011 Pazartesi 19:26

Başbakan, eşini ağlattı

Küçük'ün konuşması sırasında eşi Gülin Küçük'ün gözyaşlarını tutamadığı görüldü

Başbakan İrsen Küçük, “Türkiye'den ayrılmak isteyen Kıbrıslıların küçük bir azınlık olduğunu” belirterek, ''Bu, her toplumda olabilecek çok küçük bir azınlık. Kıbrıs Türkü'nün yüzde 99'u anavatanına bağlıdır'' dedi.


Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından onuruna verilen sabah kahvaltısına katılan ve burada konuşan Küçük, önce salonda bulunan Kıbrıs gazilerini selamladı. Küçük, kendisinin de Erenköy gazisi olduğunu belirterek, Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında uçaktan atlayan Türk paraşütçüleri gördükçe sevinç gözyaşlarını tutamadıklarını ve tek tek hepsini alkışladıklarını kaydetti.


“Bazı Kıbrıslıların Türkiye'den ayrılma fikrini dile getirmesinin dikkate alınmaması gerektiğini” belirten Küçük, ''Bu, her toplumda olabilecek çok küçük bir azınlık. Kıbrıs Türkü'nün yüzde 99'u ana vatanına bağlıdır. Kalbimiz, ana vatanımız için, Ankara için farklı atar. Bizler Dr. Fazıl Küçük'ün evlatlarıyız ve o bize, Kıbrıs Türkü'nün anavatansız var olamayacağını öğretmiştir” diye konuştu.
 

“Tanınmamış olmak zor”


Küçük, dünya üzerinde hala tanınmamış bir devlet oldukları için zorluk çektiklerini ifade ederek, “Ana vatanımızın imkanlarıyla sıkıntılarımızı hissetmiyoruz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte 2012 yılını Kıbrıs'ın turizm yılı ilan ettik. Kuzey Kıbrıs Havayolları'nı kuruyoruz” dedi.
 

“2012’de hedef denk bütçe”


Türkiye ekonomisinin yüzde 9 büyüme göstermesi ve kişi başı gelirin 10 bin doların üstüne çıkmasının kendilerine mutluluk verdiğini belirten Küçük, şöyle konuştu:


''Türkiye'deki gelişmeleri örnek alıp, bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Ekonomimiz 2009'da yüzde 6 küçülürken, 2010'da yüzde 4 büyüdü. Türkiye'nin de destekleriyle turizmin bu yıl yüzde 70 oranında artmasını bekliyoruz. 2012 hedefimiz KKTC tarihinde ilk kez denk bütçeyi yakalamak.''
Bu arada, Başbakan İrsen Küçük'ün konuşması sırasında eşi Gülin Küçük'ün gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

 

Kacır: Yatırımlar artarak sürecek


AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır da Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri ile KKTC yöneticileri arasına nifak tohumları sokmaya çalışanlar olduğunu belirterek, bu planların başarılı olamayacağını, Türkiye'nin Kıbrıs'taki yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ise Kıbrıs'ın kendi ayakları üzerinde durabilmesi ve çağın gereklerini yerine getirebilmesinin çok önemli olduğunu kaydederek, Başbakan İrsen Küçük döneminde bu atılımların hızlanacağına olan inancını deli getirdi.
 

Yatırımcılara çağrı


Bu arada dün saat Saat 17.30’da KKTC’ye gelen Başbakan Küçük, Türkiye’de yatırımcılara çağrı yaptığını açıklayarak, “Biz onları davet ederek YAGA yetkilileriyle bir araya getirme sözü verdik. Yatırım yapacaklara yardımcı olmaya her zaman hazır olduğumuzu vurguladık” dedi. 2011’in turizm yılı olduğunu da hatırlattığını anlatan Küçük, TC’de haziran ayında gerçekleşecek seçimler sonrasında belediye personellerinin tatillerini KKTC’de geçirmeleri için belediye başkanlarının katkı koymasını istediğini belirtti.

 

Sağlık durumu iyi


Başbakan İrsen Küçük, sağlık kontrolü için gittiği İstanbul’dan dönüşünde basın mensuplarına sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.


Küçük, bir buçuk yıl önce takılan stentini kontrol ettirmek için İstanbul’a gittiğini yineleyerek, sağlık durumunun iyi olduğunu herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını belirtti.

 


 

YORUMLAR
'NE BUYUK CELISKI AMA!!..'
UMUT YURTSEVER
BASKA BIR ULKEYE BAGLI OLDUGU IDDIA EDILEN BIR DEVLETIN!,DIGER ULKELERCE TANIMASI MUMKUN MU?.O ZAMAN,TURNOSOL BIR BASBAKAN SAYILMAZMISINIZ?. DR KUCUK AMCANIZDI AMA ONUN EGISI ILE) ET'I COK SERTTI..OYLE SUKLUM PUKLUM OLMAMISTI HIC..GAFINIZLA ESINIZI AGLATABILIRSINIZ AMA, KIBRISLI TURKLERIN TURKIYEDEN 'AYRILMAK' GIBI BIR SORUNLARI YOKTUR,CUNKU KIBRISIN TURKIYEYLE COGRAFI VEYA FIILI HIC BIR BAGLANTISI OLMADI KI HIC!. BAGLILIK,TURKIYE HALKLARIYLADIR,KALPLERDE..DEGISKEN HUKUMETLERLE ISBIRLIGI!!..
05 Nisan 2011 Salı 03:27
82.132.248.240
ÜYE İŞLEMLERİ