23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baraka tiyatro ekibi
30 Nisan 2012 Pazartesi 11:16

Baraka tiyatro ekibi

Seyircisiyle buluşuyor

Komedi türündeki iki perdelik oyun, Yunan ezgileri ve sirtaki danslarıyla birlikte, Sol Anahtarı’ndan canlı müzik eşliğinde sahnelenecek. Savaşları ve işgalleri gülmeceyle harmanlayarak eleştiren oyunda, kendi coğrafyamıza da göndermeler yapılmakta.

Tarafsız kalmanın barışçı olmak anlamına gelmediğinin vurgulandığı oyun, kadınların savaşta ve barışta yaşadığı çilelere de değiniyor. Biri, her şeyi talan eden bir turizm anlayışıyla, diğeri ise savaş endüstrisiyle beslenen iki ülkenin, traji komik hallerinin anlatıldığı oyunda, Akdeniz kültüründen ve  yaşadıklarımızdan kesitler de sunuluyor.

 

Ünlü Yunanlı oyun yazarı Yakovos Kambanellis’in yazdığı “Savaş Baba” adlı oyunu, yorumlayarak sahneye taşıyan Baraka Tiyatro Ekibi, on iki kişilik oyuncu kadrosundan, dört kişilik müzisyen ekibinden ve ayrıca teknik ekipten oluşmakta. Kolaylaştırıcılığını Nazen Şansal’ın yaptığı “Savaş Baba”da, Cemre İpçiler, Deborah Bahadır, Gamze Fuat, Merter Refikoğlu, Onur Bütüner, Özel Olgaçer, Seniha Göçen,

Simge Alıcı, Şifa Alçıcıoğlu, Tuğçe Kemik ve Ziver Adaman rol almakta. Ayrıca Ahmet Güvenler keman, Aziz Güven buzuki, Mehmet Adaman gitar çalarak ve Başak Önel ise vokalleri ile oyuna eşlik etmekte. Oyunun afiş ve broşürünü grafiker Ömer Tatlısu, ışığını ise Serar Durukan yapıyor.

Müzikleri, kostümleri ve içeriği ile hem eğlendiren hem de düşündüren “Savaş Baba”ya barışa özlem duyan tüm halkımız davetlidir.

 

“Tarafsız kalmak, güçlüden yana olmaktır. Bu, gündelik arkadaşlık ilişkilerinde de, toplumsal-politik mücadelede de böyledir. Bizler, eksiksiz, kusursuz, profesyonel bir tiyatro yapma iddiasında değiliz ancak, oyunumuzla, yaşamımızla, mücadelemizle taraf olma iddiasında ısrarlıyız. Sizleri de bekleriz...”

 

 

 

Gösterim Tarihleri:

5-12-19-26 Mayıs Cumartesi, 8-15-22-29 Mayıs Salı

(Mayıs ayı boyunca her cumartesi ve salı)

Saat:20.00,     

Yer:Arabahmet Kültürevi Sahnesi

Bilet: 5TL

Rezervasyon:0542 864 88 16

 

Baraka Kültür Merkezi adına

Nazen Şansal

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ