21 Ekim 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bana komplo kurdu”
19 Nisan 2011 Salı 14:39

“Bana komplo kurdu”

Irza geçme zanlısı Yırtıcı, Haberdar’a şu açıklamayı yaptı:

Abbas ELMAS

 

Girne’de, eski kız arkadaşı E.R.’ye yeni erkek arkadaşı Celal Apcan ile birlikte 14 Nisan tarihinde döverek zorla ırzına geçtikleri iddiasıyla polis tarafından tutuklanan Atatürk Öğretmen Akademisi son sınıf öğrencisi Hüseyin Fahri Yırtıcı, dün yeniden yargı huzuruna çıkarılarak tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru, zanlı Hüseyin Fahri Yırtıcı ve Celal Apcan’ın ırza geçme ve ciddi darp suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

 

Olayın 14 Nisan 2011 tarihinde sabaha karşı 04.00 sıralarında Girne Çatalköy’de E.R.’ye ait evde meydana geldiğini belirten polis memuru, iki zanlının evin üst katındaki yatak odasında genç kadını darp ederek ırzına geçtiklerini iddia etti.

 


Telefon kayıtları incelenecek

 

Yapılan soruşturmanın ardından zanlı Celal Apcan’ın, ayni gün Ercan Hava Limanı’ndan çıkış yaptığını tespit ettiklerini kaydeden polis, soruşturma kapsamında zanlıdan gönüllü ifade temin edildiğini ve bu ifadeye bağlı olarak 10 kişiden daha ifade alınması gerektiğini dile getirdi.

 

Zanlılar ve müştekiye ait cep telefonları ile ilgili olarak da GSM operatörlerine gerekli yazışmaların yapıldığını anlatan polis memuru, alınacak rapor ışığında daha birçok ifadeye başvurulması gerekeceğini dile getirdi.

 

“Zanlılarla, müşteki arasındaki bağ araştırılacak”

 

Mahkemede açıklama yapan polis zanlılar ile müşteki arasındaki bağın araştırılması gerektiğini dile getirerek, bu doğrultuda birçok ifadenin alınması gerektiğine de dikkat çekti. Zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadelere etki edebileceğini belirten polis, olayla yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

4 gün daha tutuklu kalacak

 

Girne Kaza Mahkemesi, huzurunda görüşülen davada, olayın çok ciddi ve son zamanlarda sıklıkla rastlanan bir olay olduğuna dikkat çeken Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, zanlının olayla bağlantılı olabileceğine bulgu yaparak, hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

“Bana komplo kuruldu”

 

Öte yandan Haberdar’a konuşan Atatürk Öğretmen Akademisi son sınıf öğrencisi zanlı Hüseyin Fahri Yırtıcı, kendisine eski kız arkadaşı tarafından komplo kurulduğunu dile getirerek, her şeyin yakın zamanda ortaya çıkacağını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ