15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakandan eğitim turu
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:39

Bakan'dan eğitim turu

Bakan Kemal Dürüst, Güzelyurt’ta bazı okulları ziyaret etti

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt Şehit Turgut Ortaokulu’ndaki “Bilim Şenliğine” katılmak üzere dün gittiği Güzelyurt’ta, okullardaki eksiklikleri ve sorunları yerinden görmek ve okul yetkilileriyle birlikte çözüm üretmek amacıyla başlattığı okul ziyaretleri çerçevesinde Güzelyurt Kurtuluş Lisesi ile Türk Maarif Koleji’ni de ziyaret etti.

 

 

“Gelecek nesiller için büyük çaba”

 

Ziyaretlerin ardından Şehit Turgut Ortaokulu öğrencilerinin ortaya koydukları fen ve teknoloji derslerindeki laboratuar çalışmalarının sergilendiği “Bilim Şenliği”ne katılan Dürüst, öğretmenlere sonsuz güven duyduğunu ve öğretmenlerin de ülkenin geleceğini garanti altına almak, gelecek nesilleri en güzel şekilde yetiştirmek için büyük gayret gösterdiğini kaydetti.

 

“Eğitimi el ele layık olduğu yere getireceğiz”

 

“Eğitimi hep birlikte, layık olduğu en iyi yere birlikte getireceğiz” diyen Dürüst, bakanlık olarak okulları sık sık ziyaret ederek, sorunları yerinde görüp bilgi alarak çözme vizyonu ortaya koyduklarını kaydetti.

 

 

“Mutluluk duyduk”

 

Dürüst, okul ziyaretlerinin ardından Şehit Turgut Ortaokulu 3. Bilim Şenliği’ndeki stantlar ile Fen ve Teknoloji Proje Sergisini gezerek, öğretmenlerden bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti. Bakan Dürüst öğrencilerin ortaya koydukları bu çalışmaları çok başarılı bulduğunu ifade ederek, devlet okullarında bilime dayalı üretim yapıldığını görmekten mutluluk duyduğunu da belirtti.

 

Bakan Dürüst, okulları ziyaretinde müdürler ve öğretmenlerle görüşerek, okuldaki eksiklikler ve sıkıntılar hakkında bilgiler aldı.

 

 

Ziyaretlere bugün de devam

 

Bakan Dürüst, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile beraber başlattığı okul ziyaretlerine bugün de devam edecek. Dürüst bu çerçevede saat 08.00’de 20 Temmuz Fen Lisesi’ni ziyaret edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ