10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan gibi ama değil
09 Nisan 2011 Cumartesi 16:58

Bakan gibi ama değil

Ejder Aslanbaba: “Başbakanlık’ın üst katı benim”

Ejder Aslanbaba, Dış Türklerden sorumlu birimin başına getirdiğini, görevinin bakan statüsünde olmasına rağmen, kabinedeki diğer bakanlar rahatsız olmasın diye kendisine bakan denmesini talep etmeyeceğini açıkladı ve Başbakanlık binasının üst katına yerleşeceğini ifade etti.

 

İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, sonunda muradına eriyor. Önümüzdeki hafta kurulup, Başbakanlık Binası’nın üst katına yerleşecek olan Dış Türklerden Sorumlu Birimin oluşturulmasıyla, bu birimin başına geçeceğini söyledi. Haberdar Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Aslanbaba, Ankara’dan yeni döndüğünü, Başbakan’ın talimatıyla orada gerekli çalışmaları tamamladığını ifade ederek, önümüzdeki Salı günü çalışmalara resmen başlayacağını ifade etti.

 

Bakan gibi ama bakan değil

 

Aslanbaba, Başbakanlığa bağlı Dış Türklerden sorumlu Birim’in başına geçeceğini ve burada tam yetkili olarak “aynen bir bakan gibi” çalışacağını ifade ederek, birim sorumluluğunun bakan statüsü taşıyacağını ancak, “Kabinedeki diğer bakanlar rahatsız olmasın” diye kendisine bakan denmesini talep etmeyeceğini ifade etti.

 

 

“Üst kat benim”

 

Başbakanlık Binası’nın üst katına yerleşecek olan birimde birçok bürokratla çalışacağını ve söz konusu bürokratların üzerinde tam yetkili olacağını ifade eden Ejder Aslanbaba, “tüm bakanlar gibi ben de doğrudan Başbakan’a bağlı olacağım. Ama adım bakan olmayacak” diye konuştu.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ