13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Dürüst, şampiyonları ziyaret etti
12 Nisan 2011 Salı 12:52

Bakan Dürüst, şampiyonları ziyaret etti

Bakan Dürüst, Küçük Kaymaklı ve Yenicami Kulüplerini ziyaret etti

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst,dün KKTCELL Birinci Lig Şampiyonu Küçük Kaymaklı ile İkinci Lig Şampiyonu Yenicami’yi ziyaret etti.

 

İlk önce Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda Küçük Kaymaklı antrenmanını izleyen ve futbolcuların şampiyonluğunu kutlayan Bakan Dürüst,burada yaptığı konuşmada 25 yıl aradan sonra Birinci Lig şampiyonu olan Küçük Kaymaklılı futbolcuları başarılarının çok önemli olduğunu söyledi.

 

Küçük Kaymaklı’nın Kıbrıs Türk Futbolu’nun önemli camialarından olduğunu söyleyen Dürüst,düzenli çalışmanın sonunda başarının geldiğini kaydetti. Ziyarette söz alan Küçük Kaymaklı Kulüp Başkanı Ali Başman ise Bakan Dürüst’ün ziyaretinden duyduğu memnunluğu dile getirdi.

 

Ziyarette Küçük Kaymaklı futbolcularına hediye olarak baklava getiren Dürüst’e üzerinde Küçük Kaymaklılı futbolcu, teknik heyet ve yöneticilerinin imzalarının yer aldığı forma hediye edildi.

 

Bakan Dürüst ve beraberindekiler daha sonra Küçük Kaymaklı Kulübüne gidip oradaki taraftarlarla birsüre sohbet etti.

 

Kartal’a ziyaret

Küçük Kaymaklı Kulübüne ziyaretinin ardından Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst,KKTCELL İkinci Futbol Ligi’nde A ve Genç Takımlarda şampiyon olan Yenicami Kulübünü ziyaret etti.

 

Dün saat:18.30’da kulüp lokalinden gerçekleşen ziyarette konuşan Bakan Dürüst,büyük bir başarı gösterip lig şampiyonu olan Yenicami’nin,yönetimi,teknik heyeti ve futbolcularıyla birlikte çok çalışarak bu başarıyı elde ettiğini söyledi.

 

Yenicami’ye karşı sempatisi olduğunu söyleyen Kemal Dürüst,Beşiktaş traftarı olduğundan dolayı Yenicami’ye de sempati duyduğunu kaydetti.

 

Spor Bakanlığı olarak Yenicami’nin kazandığı bu başarıyı ellerinden geldiğince taçlandıracaklarını söyleyen Kemal Dürüst,gençleri bir çatı altında toplayıp onları kötü alışkanlıklardan uzak tutan camialara destek olmanın görevleri olduğunu da kaydetti.

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün konuşmasının ardından söz alan Yenicami Kulüp Başkanı Kaan Kaner ise yönetimlerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Bakan Kemal Dürüst’ün kendilerini ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti de dile getiren Kaner, yeni sezonda birinci ligde de başarılı olmak için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün Küçük Kaymaklı ve Yenicami Kulüplerine ziyaretinde Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu,Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş ve Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem de hazır bulundu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ