20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeliye Bozkurt yanıtı
23 Nisan 2011 Cumartesi 14:50

Bahçeli'ye "Bozkurt" yanıtı

Başbakan Erdoğan, Bahçeli'nin o sözlerine çok sert yanıt verdi..

Başbakan'ın 10 bin genci ile MHP lideri Bahçeli'nin 1000 Bozkurt'u, Taksim Meydanı'nda karşı karşıya gelirlerse ne olur? Bahçeli'ye göre, "Erdoğan Kasımpaşa'ya kadar kaçar." Erdoğan'a göre ise, "Bozkurtlarla kovalamaca oynayacak vakit yok." İki lider YGS protestoları sonrası Başbakan'ın "Karşılarına 10 bin genç koyarız" sözleri üzerinden polemiğe girdi ve tansiyon karşılıklı açıklamalarla yükseldi.

 

Başbakan Erdoğan, seçim mitinglerinin startını verdi. Bayburt'ta halka seslenen Erdoğan'ın hedefinde MHP lideri Bahçeli vardı. İki lider arasındaki YGS protestoları atışması mitinge yansıdı.

 

“Sayın Bahçeli, sen 3,5 yıllıksın, bu kadar. Duydum ki bir meydan okuma yapmış. Taksim'den 1000 bozkurtla Kasımpaşa'ya kadar kovalayacakmış beni. Allah Allah... Sayın Bahçeli, sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben demokrasi alanında mücadele ediyorum.”

 

 

“Muhatap almıyorum”

 

“Ben eşref-i mahluk olan insanla dolaşıyorum. Kalkıp da illegal örgütlerin gençlerimizi aldatarak yürütmesi karşısında 'gerekirse biz de Taksim'de, Galatasaray'da beş bin, on bin genç yürütürüz' diyorsak, bunun sebebi sadece bu illegal örgütlere karşıdır. Bunun sebebi bir kavga için değil, Gösteri ve Yürüyüşler Kanunu'na uygun olarak... Bizim gençliğimizin bugüne kadar illegal hiçbir eylemi olmamıştır ama senin geçmişinde bunlar var. Bunu biliyoruz. Sizin ağzınızdan çıkanlara ben daha fazla cevap vermeyeceğim. Çünkü bu noktada sizi daha fazla muhatap almıyorum Sayın Bahçeli. Kovalamaca oynayacak bozkurtların varsa onlarla koşturmaya devam et. Bizim işimiz var. Biz fabrikalar kurmaya devam edeceğiz.”

 

 

“BDP istismar ediyor”

 

“Biz sadece bunları konuşurken BDP bunları istismar ediyor, MHP'nin de şehit cenazelerini kullanıyor. Son derece kışkırtıcı, tahrik edici bir dille gençliği sokağa salmaktan, bizi bozkurtlarıyla tehdit etmeye çalışıyor. Milli birlik ve kardeşlik projesine MHP neden karşı çıkıyor? Türk’ün çerkezle, Gürcüyle, Kürtle kardeş olmasından neden rahatsız oluyor? Bunun kitabında kardeşlik yok.”

 

 

“İnsanları tehdit etmek kimseye yakışmaz”

 

“Bakıyorsun bozkurtlarıyla kovalayacak. Ben meydandayım. Hodri meydan. Ben meydana yeni çıkmadım. Gençliğimden beri buradayım. Fikirlerimi açıklıyorum. Ben millete efendi bilmeye değil, millete hizmet için geldik. MHP’ye gönül veren akıl sahibi kardeşlerimize sesleniyorum. Hayvanlarla insanları tehdit etmek kimseye yakışmaz. Milli Birlik ve Kardeşlik projesi Kürt sorununu çözmeye çok yakındı ancak sorun çözülsün istemediler. Bunlar hep Kürt kardeşlerim üzerinden oynadılar.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ