17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Bahar’a merhaba dedi
04 Mayıs 2011 Çarşamba 16:22

‘Bahar’a merhaba dedi

'Hazine Adası' konseptindeki DAÜ 18. Bahar Şenlikleri başladı...

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 18’inci Bahar Şenlikleri dün başladı. Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda “Hazine Adası” konseptinde düzenlenen Bahar Şenlikleri, dün saat 17.30’da Sakarya Çemberi’nden başlayıp kampüs içerisinde tamamlanan kortej yürüyüşü ile başladı.

 

 

Konserler

 

Bahar Şenlikleri kapsamında Türkiye’nin güçlü seslerinden Sertab Erener dün akşam saat 22.30’da festival alanında konser verdi.


Konserler serisi bugün Yavuz Bingöl, 6 Mayıs’ta Direnen Mızıkacılar, 7 Mayıs’ta Manga ile devam edecek.
 

 

Söyleşiler

 

Türkiye’nin tanınmış aktörlerinden Mehmet Aslantuğ, Uğur Polat ve Yosi Mizrahi gibi isimler de DAÜ Aktivite Merkezi’nde söyleşiye katılacaklar.


Türkiye’de kitaplarıyla önemli satış rakamları yakalayan Serkan Türk ve Canan Tan gibi yazarlar da söyleşiye katılarak imza günü düzenleyecek.


 

Dans

 

Bahar Şenlikleri’ne Türkiye’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Bursa Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, 19 Mayıs Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu, Beykent Üniversitesi Dans Topluluğu da katılarak çeşitli gösteriler sunacaklar.


Şenlik kapsamında, Mimarlık Fakültesi ile Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı Tasarım Kulübü işbirliğinde “Rengarenk” temalı Tasarım Haftası da düzenlenecek. Tasarım Haftası’nda dünyanın önde gelen tasarımcılarından Kengo Kuma ve Türkiye’den birçok tasarımcı “workshop” düzenleyecek.

 

 

Film gösterimleri

 

Her gece saat 00.30’da Aktivite Merkezi Salonu’nda 3D film gösterimi gerçekleşecek ve çocuklara özel 7 Mayıs 2011 Cumartesi günü, 3D çizgi film gösterimi yapılacaktır. Bahar Şenlikleri boyunca kulüpler çeşitli etkinlikler de gerçekleştireceklerdir. DAÜ, Dünya Salsa Şampiyonası’nda 8. gelen dansçıları da ağırlayacak. Şenlikler kapsamında etkinlikler her gün sabah saat 10.30’da başlayıp gece yarısı 01.00’e kadar devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ