20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahar aşkının sırrı çözüldü!
30 Mart 2013 Cumartesi 10:46

Bahar aşkının sırrı çözüldü!

Uzmanlar, mutluluk veren serotonin hormonunun ilkbaharda yükselişe geçtiğini ve beynimizin doğanın çağrısına uyarak aşık olmayı kolaylaştırdığını belirtti
Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde daha kolay aşık oluyoruz. İlkbaharın gelişiyle doğa canlanırken, aşık olma duygusu da insanların içinde yeniden yeşeriyor. Sonbaharın hüznünü geride bırakıp, baharın gelişiyle birlikte aşık olma arzumuz da artıyor ve daha kolay aşık oluyoruz. Peki neden? Uzmanlar ilkbahar mevsiminde neden daha kolay aşık olduğumuzu şu şekilde açıklıyor:
 
 
İlkbahar Mevsiminde Daha Kolay Aşık Oluyoruz
 
Biyoritmimiz güneş ışığına duyarlı olduğundan ilkbaharla beraber daha fazla güneş ışığı almamızla hormonlarımızda da değişimler meydana geliyor. Mutluluk veren hormon serotonin yükselişe geçiyor. Bu sayede yaşamımızın olumlu yönlerine odaklanarak geleceğimize ait umut hissetmemiz kolaylaşıyor.
 
 
Havaların ısınmasıyla beraber adeta sırtımızda taşıdığımız yüklerden kurtulmuş ve kendimizi yaşamın telaşındaki ağır detaylardan özgürleşmiş hissediyoruz. Çekim hissetmemiz çabuklaşıyor. Beynimiz doğanın çağrısına uyarak aşık olmamızı kolaylaştırıyor. İçinde yaşadığımız kültürün de bu çağrıya olumlu bir etkisi var. İlkbaharla birlikte daha fazla dışarıya çıkıyoruz. Dolayısıyla karşılaşma olanaklarımız da çoğalıyor. Bütün bunlar yalnızca siz kendinizi yeni bir aşka açık ve denemeye adım atma cesaretini hissediyorsanız gerçekleşebiliyor.
 
 
Bahar aylarında ziyaretçi sayısı hızla artıyor
 
Sosyal medya ağları üyelerinin özellikle bahar aylarında ziyaretçi sayısındaki yükseliş bariz olarak göze çarpıyor. Sosyal medya üyelerinin yüzde 14'ü yoğun bir iş hayatına sahip mühendislerden, yüzde 18'i ise bilgisayar-bilişim alanında çalışan kişilerden oluşurken, yüzde 10'u serbest meslekle uğraşan kişilerden, yüzde 23'ü öğrencilerden oluşuyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ