15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Badmiton finali yapıldı
28 Nisan 2011 Perşembe 15:45

Badmiton finali yapıldı

Ankara’da gerçekleşen Dünya Çocuk Oyunları'na devam edildi

KTSYD ALİ YÖNEY - KTSYD/ANKARA

 

Ankara’da gerçekleşen Dünya Çocuk Oyunlarına üçüncü gününde devam edildi.

 

Dünya çocuk oyunları çerçevesinde organize edilen Badmintonda final müsabakaları dün yapıldı.

 

çift erkeklerde oynanan çeyrek finalde Oyuncularımız Murat Harper ve Ozan Garip, Türkiyeli rakipleri Nazım Delen ve Ömer Altınköprü’ye 2-0 mağlup oldular.

 

KKTC Badminton kafile başkanı Ali Harper’in organizyasyonla ilgili olarak dış temas yapmak için katıldıklarını belirterek Organizyonun büyüklüğünden etkilendiklerini ve oyuncular için ayrı bir motivasyon olduğunu söyledi.

 

Harper “Başta Türkiye, Romanya,Makadonya, Bulgaristan, Azerbeycan olmak üzere bu ülkelerin yöneticileri ve sporcuları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Ülkemizde gerçekleşen Dr Fazıl Küçük oyunlarına davet yaptık. Davetimiz Çok olumlu karşılandı” dedi.

 

Atletizm kafilesi adaya döndü

 

Ankara’da organize edilen Dünya çocuk oyunlarına katılan Atletizm kafilesi yarışlarını tamamlayarak adaya döndü.

 

Ankara 19 Mayıs Stadı içinde bulunan Naili Moran Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen Atletizm yarışlarında erkeklerde Türkiye 44 Puanla birinciliği alırken ikinciliği 38 puanla Macaristan, üçüncülüğü ise 32 puanla Romanya elde etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yarışlarda 22 puanla beşinci sırada yer aldı.

 

Atlezim kızlarda ise yarışlar sonunda 38 puanla Sırbistan ve Macaristan birinci ve ikinciliği paylaşırken üçüncülüğü 33 puanla Türkiye elde etti. Atletizm Kızlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ise 11 Puanla yedinci sırada yeraldı.

 

Yarışmaların ferdi sıralamasında ise erkekler cirit atmada Şefki Rızalar üçüncülük elde etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ