22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ayrı ayrı duygulandım”
08 Mayıs 2011 Pazar 11:00

“Ayrı ayrı duygulandım”

Anneler Günü dolayısıyla Avrupa Akdeniz Sanat Merkezi (EMAA)’yı ziyaret eden Meral Eroğlu, eserleri ayrı ayrı duygulanarak izlediğini ve en fazla savaş anılarını ve göçü çağrıştıran “eski valiz”den etkilendiğini söyledi…

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Anneler Günü dolayısıyla Avrupa Akdeniz Sanat Merkezi (EMAA)’yı ziyaret etti.
Türk ve Rum sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergiyi gezen ve derneğin çalışmaları hakkında bilgi alan Eroğlu, miniklerin çağdaş sanat tekniklerine adım attıkları kursu da ziyaret ederek, çocuklarla sohbet etti, anneler gününü kutladı ve annelerine selam gönderdi. Minikler de Eroğlu’na, anneler gününü kutlayarak karşılık verdi.


“Kıbrıs’a özgü öğeleri ortaya çıkarıyorlar”
Eroğlu ziyareti sonunda basına yaptığı açıklamada, derneğin güzel etkinliklere imza atarak Kıbrıs’a özgü öğeleri ortaya çıkarmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Eroğlu, fikirlerin herkes tarafından üretilebileceğini, fakat sanatçının özelliği ve güzelliğinin bu fikirleri en güzel şekilde göz önüne çıkarması olduğunu kaydetti.

“Sergiyi duygulanarak gezdim”

Sergiyi gezerken her eseri ayrı ayrı duygulanarak izlediğini ve en fazla savaş anılarını ve göçü çağrıştıran “eski valiz”den etkilendiğini söyleyen Eroğlu, sanatçıların bir özelliğinin de eskiyle yeni arasındaki köprüyü kurmak olduğuna işaret etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ