10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aynı günde üç ayrı yangın
02 Nisan 2011 Cumartesi 11:58

Aynı günde üç ayrı yangın

Dün 3 ayrı bölgede 3 yangın meydana geldi

Lefkoşa ve Gazimağusa’da elektrik kontağından, Gönyeli’de ise, gaz sızıntısından kaynaklanan yangınların ardından maddi çapta hasar meydana geldi.

İlk yangın haberi Başkent Lefkoşa’dan geldi. 

 

Dinlenme odası kül oldu

 

Lefkoşa Yakındoğu Bulvarı üzerinde bulunan Kırat Binicilik Okulu’nda işçilerin dinlenme odalarında çıkan yangın bölgede korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında sadece maddi hasar meydana geldi…

 

Abbas ELMAS

 

Lefkoşa Yakındoğu Bulvarı üzerinde bulunan Kırat Binicilik Okulu’nda dün öğle saatlerinde çıkan yangın bölgede korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, işçilerin dinlenme odası olarak kullandığı 2 oda tamamen yanarak kül oldu.

Yangın saat 11.00 sularında işçilerin iş başında olduğu sırada çıktı. Buzdolabı prizinin kontak yapması sonucunda başladığı belirtilen yangın odada bulunan piknik tüpünün patlamasıyla tüm binaya yayıldı.

İşçilerin geç fark etmesi sonucu kontrol edilemez hale gelen yangın İtfaiye ekipleri tarafından yaklaşık 2 saat sonra söndürülebildi.

Yangının ardından itfaiye ekipleri zararın 3 ya da 4 bin TL olduğunu belirtirken, Binicik okulunun sahipleri ise hasarın 10 Bin TL’yi aştığını ifade etti. 

 

Tüp gaz faciaya neden oluyordu

 

Gönyeli’de evin balkonunda bulunan tüp gazdan çıkan sızıntı alevlerin yükselmesine neden oldu…

 

Rana SARRO

 

Gönyeli’de Atatürk Caddesi’nde dün saat 12.30 sıralarına bir apartmanın balkonunda bulunan tüp gazdaki sızıntı, biranda alevlerin yükselmesine neden oldu.

Mehmet Tahsin Apartmanı’nda 3. Kat Hüseyin Sarıdaş’a ait 8’inci dairede meydana gelen gaz sızıntısı, bölge halkı ile apartman sakinlerinin korkulu anlar yaşattı.

İtfaiye ekiplerinin anında müdahalesiyle facianın eşiğinden dönüldü, gaz sızıntısının nedeni ise tespit edilemedi.

Evin balkonunda bulunan tüp gazın açık olmadığını ifade eden ev sahipleri ise, daha önce de benzer bir olay yaşadıklarını, evde bulunan gaz sobasından da alevlenerek yangına neden olduğu vurguladılar… 

 

Elektrik kaçağı korkuttu

 

Hüseyin ÇİÇEK

Gazimağusa, Karakız Sokak’ta bulunan bir evde yangın çıktı.

Dün öğleden sonra saat 15.30 sularında Ali Ergün’e, ait evde elektrik kaçağından dolayı çıkan yangının ardından küçük çapta maddi hasar meydana geldi.

Yangın, İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle daha fazla büyümeden söndürüldü.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ