20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrasya’nın en iyi sesleri KKTC’de yarışacak
14 Aralık 2011 Çarşamba 08:54

Avrasya’nın en iyi sesleri KKTC’de yarışacak

Birinci Avrasya Şarkı Yarışması’nın KKTC yarı finali 17 Aralık Cumartesi günü yapılıyor

YDÜ Atatürk Kültür Kongre Merkezi’de saat 19.30’da gerçekleştirilecek KKTC yarı finali, BRT 1 ekranlarından canlı yayınlanacak.


BRTK Müdürü Özer Kanlı dün düzenlediği basın toplantısında yarışmanın KKTC ayağı hakkında bilgi verdi. Basın toplantısında 1.Avrasya Şarkı Yarışması’na katılan yarı finalistler de hazır bulundu.Kanlı: Kardeşlik ilişkileri gelişti

KKTC, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkiye ve Türkmenistan’dan yarışmacıların katıldığı yarışmanın 3 Ekim’de başladığını ve daha önce her ülkede kendi seçmelerinin yapıldığını belirten Kanlı, KKTC’de yapılan seçmelerde Soyhan’ın birinci olarak yarı finale katılmaya hak kazandığını belirtti. Yarışmaya katılan 6 ülkenin birbiriyle kardeşlik ilişkileri içinde olduklarına dikkat çeken Kanlı, yarışmayla bu kardeşlik ilişkilerinin daha da ortaya çıktığını, dillerinin bir birine ne kadar yakın olduğunun, kaynaştıklarının daha net görüldüğünü vurguladı.
 

 

“Biz aynı ağacın dallarıyız”

Kanlı, kültürleri yakın olan ülkelerin dayanışmalarının ülkelerin sosyal, ekonomik gelişmelerine de katkıda bulunduğunu ifade ederek, yarışmaya katılan ülkeler için “biz aynı ağacın dallarıyız” dedi.

 

“Soyhan’a oy verilemeyecek”

Cumartesi günü yapılacak yarışmada izleyicilerin Soyhan haricindeki yarışmacılara oy verebileceklerini belirten Kanlı, yarı finalde yarışmacıların birer tane kendi ülkelerinin, birer tane de KKTC’nin şarkılarından seslendireceklerini söyledi.Kanlı tüm halkı Cumartesi Günü AKKM’de yer alacak yarışmaya davet etti.

 

“Avrasya’nın yıldızı belirlenecek”

KKTC’den sonra, diğer ülkelerdeki yarı finallerin de tamamlanacağını, ardından final yarışmasının Türkiye’de yapılacağını belirten Öcalan, Avrasya’nın yıldızının finalde belirleneceğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ