21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atmaya kıyamadı, sergi yaptı
13 Eylül 2011 Salı 11:25

Atmaya kıyamadı, sergi yaptı

Eski ev aletleri, eşyalar, giysiler hatta sebzeleri kullanarak üretti!

Lapta’da yaşayan Behice Yaman’ın eski ev aletleri, eşyalar, giysiler hatta sebzeleri kullanarak ürettiği heykel görünümlü saksılardan oluşan sergisi geride bıraktığımız Pazar günü açıldı.

 

Kalabalık bir sanatsever topluluğunun katıldığı serginin açılışını Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ve Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy’la birlikte yaptı.

 

 

Bozer: Pozitif bakış açısını yansıttı

 

Açılışta konuşan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, bugüne kadar birçok sergi açılışına katıldığını ancak ilk kez böylesi bir sergiye katıldığını kaydederek, serginin, sanatçı Behice Yaman’ın hayata pozitif bir şekilde bakışını yansıttığını belirtti.

 

Sergiyi “çok güzel önemli ve başarılı bir çalışma” sözleriyle niteleyen Bozer, “insanların yaşama pozitif açıdan baktıkları zaman ne kadar güzellikler çıkarabileceklerini çok iyi anlatıyor” diye konuştu.

 

 

“Sağlığı olum yönde etkiliyor”

 

“Eski, kullanılamaz” diyen atılan bir kenarda bırakılan her türlü materyale işlev kazandırtan bu olumlu yaklaşımın insanın yaşam felsefesini ruh ve hatta beden sağlığını bile olumlu yönde etkilediğini ifade eden Hasan Bozer, başarılı çalışmasından dolayı Behice Yaman’ı kutladı.

 

 

Yeniden yaratıyor

 

Özel bir teknikle kapladığı eski pantolonlar, çantalar, bluzlar, bal ve su kabakları, eski çantalar, sepetler, hatta bilgisayar monitörleri, koltuk takımları, tencereleri yeniden şekillendirip renklendiren sanatçı, bu eşyalardan irili ufaklı vazo, saksı gibi kullanılabilen heykelcikler yaratıyor.

 

 

Sergi sürekli açık kalacak

 

Behice Yaman da, Bozer, Namsoy ve tüm konuklara teşekkür ederek bundan böyle serginin sürekli açık olacağını, “atmaya kıyamadıklarını” değerlendirmek isteyenlerin malzemeleriyle birlikte atölye olarak da kullandığı Lapta’daki İrfan Nadir Sokak No: 6’daki evine (Babil Bahçeleri yanı) gelebileceklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ