17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atıkları sevgiye dönüştürüyorlar
02 Mayıs 2011 Pazartesi 14:10

Atıkları sevgiye dönüştürüyorlar

GAÜ Koleji öğrencileri, yardıma muhtaç olan çocukları ziyaret etti

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu, Girne Belediyesi, Özel Eğitim Vakfı ve Uni Foods North Cyprus Ltd işbirliği ve “Atıkları Sevgiye Dönüştürüyoruz” sloganı ile Özel Eğitim Vakfı yararına plastik kapak toplama kampanyası ile başlatılan yardımların ardından GAÜ Koleji Öğrencileri ve öğretim üyeleri ile yardıma muhtaç olan çocukları ziyaret etti.

 

Girne Amerikan Koleji (GAC) sosyal sorumluluk, duyarlılık, sosyal çevre ve doğayı koruma bilincinin geliştirilmesi ve yardıma muhtaç olan çocuklara destek vermeye devam ediyor.

 

 

Görsay: Manevi olarak kaynaştık

 

GAÜ Koleji’nde eğitim gören iki öğrencinin başlattığı kapak toplama projesinin birden fazla amacı olduğunu ifade eden Özel Eğitim Vakfı Başkanı Ersin Görsay, kapakların toplanmasının çevreye olan katkısı ve öğrenciye çevre bilincini aşılama yönünden önemine değindi. Geri dönüşümün maddi kazancı özel eğitimin ihtiyaçlarını karşıladığını ifade eden Görsay, bugün burada gördüğümüz gibi sadece maddi bir kaynaşma değil manevi olarak da kaynaşmanın gerçekleştiğinin altını çizdi.

 

 

Özdevrim: Yardım harekâtına dönüştü

 

Bir kapakla başlayan projenin burada bazı paylaşımlar oluşturduktan sonra gözlemlediğimiz ihtiyaçlarının farklı olabileceğini katkılarımızı ortaya koymanın önemli olduğunu dile getiren GAÜ Sanat Eğitmeni Şenol Özdevrim, başlangıçta sadece bir kapak projesi idi ama şu an tüm ülkeyi saran bir yardım harekâtına dönüştüğünü ve bundan dolayı da çok mutlu olduğunu kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ