21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşkın bittiğine dair 6 madde!
30 Mayıs 2012 Çarşamba 14:41

Aşkın bittiğine dair 6 madde!

An olur ilişkinizi bitirmeniz gerektiğini hissedersiniz! Peki ne zaman?

Uzun zamandır süregelen kavgalar, huzursuzluklar, “mutlu değilim!” serzenişleri... İşte ilişkinizde öyle bir ana gelirsiniz ki, artık bitmesi gerekir. Peki ilişkinize son vermeniz gerektiğini gösteren işaretler nelerdir?Güvenimizi kaybettiğimizde!

Bir insan guvenemediği birine aşık kalmaya devam edemez. Güven için inanmak ve kişinin söylediklerini ve davranışlarını kabullenmek gerekir. Güvenmediğiniz kişiye karşi şüpheci davranır ve o kişinin davranışlarını sorgularsınız. Böyle bir durumda da aşk yoktur.Bir şey hissetmiyorum!

Aşk çekicilikle başlar. Fiziksel, zihinsel veya bir kişinin kişiliğiyle. Ve bu çekicilik, cazibe kişiyi sevdikçe büyümeye devam etmektedir. Ama cazibe giderse o kişiyi sevmeye nasıl devam edebilirsin?Bana saygılı değil!

Saygı kaybolduğunda; saygı sevgiyle doğru orantılıdır, fakat bu her insan için geçerli değildir. Bu demek değildir ki saygı duyduğun herkese aşıksın. Genel olarak sevdiğin kişiye saygı duyarsın eğer bu kişiye karşı alaycı aşağılayıcı bir tutum içerisindeysen o kişiye karşı gerçek sevgi duyman mümkün değildir.Konuşamıyoruz!

Biraz iletişim eksikliği aşkın büyümesine yardımcı olabilir fakat tamamen iletişimi kaybetmek aşkın da yok olmasına sebep olur. Aşkın da sürekli su ve ışık ihtiyacı olan bitki gibi sürekli iletişime ihtiyacı vardır. Birbirleriyle olmanın mevcut durumunu görmek kişilerin kalbindeki ve aklındaki şüpheleri giderir. İletişimin kaybolması kişilerin birbirlerine karşı olan endişelerinin de kaybolması demektir.Sadakatsiz!

Partnerinize olan sadakatin ve inancın varlığı aşkın en büyük göstergelerinden biridir. Eğer kendinizi ilişkinizin devam etmeyeceğine sonunun olmayacağına inandırırsanız ilişkiniz biter. Sadakatsizlik aşkin bittiğinin en büyük göstergesidir.


Mükemmel değilsiniz!

Hiç kimse mükemmel değildir. Hepimizin kusurları ve yanliş davranışları vardır. Eksikliklerimiz ve hatalarımızla normalliğe tamamlanırız. Partnerimizi olduğu gibi kabullenirsek mutluluğu yakalamamız kaçınılmazdır. Fakat değiştirme yolları arar ve değiştirmeye çalışıp kabullenmessek aşkımız da, sevgimiz de bir süre sonra biticektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ