19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşkı mı bulmak istiyorsunuz?
19 Haziran 2012 Salı 10:23

Aşkı mı bulmak istiyorsunuz?

Aşık olmak istiyorsunuz ama istediğiniz aşkı nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız; aşkı bulmanız için öneriler

Aşık olmak istiyorsunuz ama istediğiniz aşkı nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız;  aşkı bulmanız için öneriler.

1. Aşka hazır olun

Aşk her zaman kapınızı çalabilir. Bu yüzden aşka her zaman fırsat verin. Gönül kapınızı açık tutun. Unutmayın, “Aşk tesadüfleri sever”

 

2. Toparlanın!

Yeni biriyle olmaya başlamadan önce buna hazır olun. Kariyeriniz, eviniz, aileniz… Hepsini gözden geçirin. Her şey yolunda mı? Özellikle de duygusal ve fiziksel sağlığınız kendinize güvenmeniz için önemli. Mutlu ve sağlıklı bir insan, seksi ve çekici görünür.

 

3. Geçmişi unutun

Anı yaşayın. Geçmişte kalıp neyi yanlış yaptım diye düşünmeyin. Geleceğe odaklanıp bugünü elinizden kaçırmayın.

 

4. Daha çok insanla tanışın

Aynı yerler, aynı yüzler ve aynı insanlar inanın aradığınız aşkı bulmanıza hiç yardımcı olamayacak. Elbette ki yeni erkeklerle tanışmak en iyi yöntem ama unutmayın yeni bir kadınla tanıştığınızda da onun çevresindeki erkeklerle tanışma fırsatı elde etmiş olacaksınız. İlk olarak alışkanlıklarınızdan biraz vazgeçmeniz gerekebilir. Örneğin spor salonuna her zaman işten sonra gidiyorsanız, biraz da sabah sınıflarına katılmayı deneyin. Resim dersleri alın, kitap kulüplerine katılın, yemeğinizi dışarıda yiyin… Ya da sosyal çevrenizi genişleteceğini düşündüğünüz şeyler yapın.

 

5. Mükemmel olmayı beklemeyin

Bu madde önemli, ama mutluluğu da “mükemmel” olacağınız günlere ertelemeyin. Bu, özellikle de ideal kadın-erkek imajı bombardımanına tutulduğumuz bu devirde kolay değil ama kim kusursuz ki? Siz, kendini çirkin hisseden, bezgin biriyle mi olmak isterdiniz, yoksa, kusurları da olsa onlarla barışmış ve kendine güvenen biriyle mi?

 

6. Sinyal verin

Etrafınızdakilere yalnız olduğunuz ve yeni biriyle birlikte olmak istediğiniz mesajını üstü kapalı da olsa verin.

 

7. Kalıntıları temizleyin!

Yeni ve sağlıklı bir ilişkinin önündeki en büyük engel bir önceki hastalıklı ilişkinin kalıntılarıdır. İlişkiniz bittiğinde kendinizi kötü, mutsuz, çaresiz, yalnız, aldatılmış hissetmiş olabilirsiniz. Ama yeni ilişkinize intikam amacıyla başlamayın. Önceki sevgilinizle ilgili duygularınızı olduğu yerde bırakın ve yeni bir sayfa açın.

 

8. Gülün!

Gülmek insan beyninde endorfin hormonunun salgılanmasına yol açıyor. Gülen insanlar birbirine daha çok yakınlaşıyor.

 

9. Seçici olun ama…

Seçiminizi dikkatli yapmak tabii ki son derece önemli ama eğer potansiyel bir sevgiliyi sırf demode ayakkabı giydiği için ilk görüşte silerseniz  işiniz zor. Fazla katı olmadan alternatifleri değerlendirmeye vakit ayırın.

 

10. Gözlerinizi kaçırmayın

New Scientist’in araştırmasına göre uzun süreli göz teması, karşınızdaki insanın sizi çekici bulma ihtimalini arttırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ