16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Askeri üsse silahlı saldırı, 12 ölü!
17 Eylül 2013 Salı 08:45

Askeri üsse silahlı saldırı, 12 ölü!

Bir donanma üssünde düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişi öldü

ABD'nin başkenti Washington'da bir donanma üssünde düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişi öldü. Yetkililer, silahlı saldırganlardan birinin öldürüldüğünü, diğer 2 saldırganı arama çalışmalarının ise devam ettiğini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde polis yetkilileri, başkent Washington'daki bir donanma üssüne düzenlenen silahlı saldırıda en az 12 kişinin öldüğünü açıkladı.

Sabah yerel saatle 08.20'de duyulan silah seslerinin ardından binaya giren güvenlik güçlerinin yaptığı aramalar sırasında bir saldırgan öldürüldü.

Washington Emniyet Müdürü Cathy Lanier, polisin, muhtemel iki saldırganı daha aradığını açıkladı.

ABC haber kanalı, öldürülen saldırganın muhtemelen işten çıkarılan 50 yaşlarındaki bir Deniz Kuvvetleri çalışanı olduğunu duyurdu.

Emniyet Müdürü Lanier, güvenlik güçlerinin binada ve bölgede aramalarını sürdürdüğünü, çalışmaların ordu üniforması giydiği tahmin edilen iki kişi üzerinde yoğunlaştığını açıkladı.

Saldırı haberinin duyulması ardından çok sayıda güvenlik görevlisi ve sağlık ekipleri olay yerine ulaştı. Helikopterler de havadan güvenlik kontrolü yapıyor.

Saldırının ardından üst düzey güvenlik yetkilileri Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'yı gelişmeler konusunda bilgilendirdi.

 

 

Obama'dan açıklama!

Obama, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, yeni bir toplu cinayetle karşı karşıya kaldıklarını belirterek saldırının kurbanları için dua ettiklerini söyledi.

Obama 'Bunlar işlerini yapan kadın ve erkekler. Ülkeleri için ülke dışında görev yapmanın tehlikelerini bilen insanlar. Ama bugün, kendi ülkelerinde başlarına geleceğini düşünmedikleri bir saldırıyla karşı karşıya kaldılar' dedi. Obama, bu saldırının sorumlularının yargı karşısına çıkarılması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da belirtti.

Saldırının düzenlendiği donanma üssünde yaklaşık üç bin personel görev yapıyor.

Üssün görevi, ABD Donanması için gemi ve denizaltıları tasarlamak, inşa etmek ve satın almak.

 

Pentagon'dan açıklama!

Pentagon Sözcüsü George Little yaptığı açıklamada, Pentagon'un an itibariyle açık olduğunu, bakanlığı koruma biriminin güvenlik tedbirlerini artırdığını, güvenlik önlemlerinin bir tehdide bağlı değil, önleme ve tedbir amacıyla alındığını söyledi. 'Savunma Bakanlığında çalışan herkes bu sabah yaşananlardan üzüntü duymaktadır' ifadesini kullanan Little, Savunma Bakanı Chuck Hagel'in saldırıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti.

 

7 OKUL KAPATILDI

Donanma üssündeki saldırı sonrası başkent Washington'da en az 7 okulun güvenlik nedeniyle kapatıldğı belirtildi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ