19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asil Nadir, İngiltere’den bağlandı
15 Nisan 2011 Cuma 15:05

Asil Nadir, İngiltere’den bağlandı

Video konferans aracılığıyla avukatı tarafından sorulan sorulara yanıt verdi...

Adem KAVAZ

 

İşadamı Asil Nadir’in, iş kadını Sıdıka Atalay’la ilgili alacak-verecek davası grevlerin sona ermesinin ardından görüşülmeye devam edildi. Dün öğleden sonra Kıdemli Yargıcı Duriye Erkıran huzurunda görüşülen davaya Asil Nadir video konferans aracılığı ile katılarak sanık olarak dinlendi. Nadir, sanık kürsüsünde Mustafa Asena ile davacı avukatı Serhan Çınar’ın sorularını yanıtlarken, mesai bitimine kadar sonlanmayan dava ise bugün saat 10.00’da görüşülmeye devam edilecek.

 

Video konferansıyla katıldı

 

İş kadını Sıdıka Atalay’ın, 10 milyon Amerikan Doları alacağı olduğu gerekçesiyle Asil Nadir’e açtığı hukuk davasına dün devam edildi. Davada davacı Sıdıka Atalay ve avukatı Serhan Çınar ile davalı Asil Nadir avukatı Mustafa Asena hazır bulundu. İngiltere’de devam eden davası yüzünden salonda şahsen hazır bulunmayan iş adamı Asil Nadir ise davaya video konferans aracılığı ile katıldı.

 

Nadir: Bu para nerede? Bunu talep ediyorum

 

İş adamı Asil Nadir’in video konferans aracılığı ile katıldığı davada avukat Mustafa Asena’nın sorularını yanıtladı “20 milyon kar kaldı. Bunu Asil Bey’e verdi” iddiası üzerine sorulan soruya Nadir, “20 milyon kar kaldı. Bu para nerede? Bunu talep ediyorum. ” şeklinde yanıt verdi. Avukat Asena’nın “17 Temmuz 2005 size neyi hatırlatıyor?” sorunun yöneltildiği işadamı Asil Nadir bu kez, “Hiçbir şey hatırlatmıyor bana 17 Temmuz 2005. Bu tarih bana hiçbir şeyi ifade etmiyor” dedi.

 

“Hayatıma yön vermek için evlendim”

 

Karakter uyuşmadığı, kendi hayatına yön vermek için evlendiğini hatırlatan Nadir, “Bir yıl sonra davanın açılması üzücü. İnsan hislerine malup olmamalı. Bu hayattır. Kaliteleri düşüren ortama girmek üzücüdür.” ifadelerini kullandı.

 

“Her iki oğluyla tanıştım”

 

Avukat Mustafa Asena’nın “Davacının ailesiyle olan ilişkileriniz nasıl?” sorusu üzerine Nadir, Sıdıka Atalay’ın her iki oğluyla tanıştığını söyledi. Büyük oğlunun Amerika’ya gittiğini, küçük oğluna da iş hayatında tavsiyelerde bulunduğu belirtti. İşadamı Asil Nadir “Yüce mahkemeden adalet istiyorum. Bu konuda doğru ve yanlışı ayırt etmesini istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“İhracat yapmak istediğini söyledi”

 

Daha sonra davacı avukatı Serhan Çınar’a ise mesainin sonuna yaklaşıldığı için davalıya tek bir soru sormasına izin verildi. Çınar, “Sıdıka Hanımla Libya’da ne zaman tanıştınız?” sorusunu Asil Nadir şöyle yanıtladı:

 

“Sıdıka Hanımla ilk kez Libya’da karşılaştım. İhracat yapıyordum. Otelin lobisinde 20-30 dakika konuştuk. Bana yaklaşarak kendini tanıttı. Bana ihracat yapmak istediğini söyledi.”

 

Davaya bugün devam edilecek

Kıdemli Yargıç Düriye Elkıran, mesai bitimine kadar sonuçlanamayan davanın yeniden duruşmasına devam edilmesi ve tanığa davacı avukatının sorularını sorması amacıyla dava bugün saat 10:00’a ertelendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ