19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Asgari ücretin yarısını...”
22 Nisan 2011 Cuma 15:43

“Asgari ücretin yarısını...”

Muhtarlar, maaş taleplerini Bakanı Şerife Ünverdi’ye de iletti...

Muhtarlar, kendilerine ücret verilmesi yönündeki taleplerini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye de iletti.

 

Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet, birçok ülkede olduğu gibi KKTC’de de muhtarlara ödeme yapılmasını istediklerini belirtti.


Hüseyin Barbet başkanlığındaki Muhtarlar Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi ziyaret etti. Ünverdi, muhtarları, Meclis Şeref Salonu’nda kabul etti.


Hüseyin Barbet, Bakan Ünverdi’ye yeni görevinde başarılar dilerken, muhtarların yaşadığını ileri sürdüğü sıkıntılara çare üretilmesi için Ünverdi’den yardım istedi.

 

“Asgari ücretin yarısını istiyoruz”

Ünverdi’den muhtarların özellikle devlet dairelerindeki sorumlularca dikkate alınması ve muhtarlara asgari ücretin yarısı kadar bir maaş bağlanması hususunda destek isteyen Barbet, istedikleri ücretin “haklı” olduğunu savundu.


Muhtarların devletin mührünü bastığını, 27 kademe evrak verdiğini anlatan Barbet, “Muhtarlık, devletin o köydeki temsilcisidir. Eğer devletin vatandaşlarının resmi işlemlerini yapıyor, imzasını, mührünü atıyorsa, bir yerde devlet görevlisidir. Ancak yıllardır muhtarlar, hep kendi ceplerinden harcıyor. Muhtarlara, diğer devlet memurları gibi daimi bir maaşın ödenmesi gerekir. Ülke çapında 237 muhtar var” dedi.

 “Hükümetin gündeminde”

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ise, konuşmasında, muhtarların devletin “en küçük hücresi” olan seçilmiş kişiler olduğunu ifade etti. Muhtarların gönüllük esasıyla, özveri içinde yürüttüğü çalışmaların kendisine mutluluk verdiğini söyleyen Ünverdi, muhtarların sorunlarının hükümetin gündeminde olduğunu kaydetti.


Ünverdi, muhtarlara bazı giderlerini karşılayacak bir katkı yapılmasını desteklediklerini, konuyu hükümetin gündemine de taşıyacaklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ