20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asbank zanlısı beklemede
06 Nisan 2011 Çarşamba 15:45

Asbank zanlısı beklemede

Yargılanmaktan kaçmasın diye 3 ay daha tutuklu kalacak

Abbas ELMAS

 

Karaooğlanoğlu Asbank şubesine 29 Mart tarihinde silahlı soygun düzenleyerek 15 bin TL çalan zanlı Fahri Baran, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak davaları görüşülünceye kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Polis Müfettişi, zanlı Fahri Baran’ın 29 Mart tarihinde meydana gelen “silahlı soygun, kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve bulundurma, kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu ve bulundurma” suçlarından metalder olduğunu söyledi.

 

“Müebbet hapis alabilir”

 

Zanlının TC vatandaşı olduğunu belirten polis, zanlının 2004 yılından berri ailesi ile birlikte KKTC’de yaşadığını dile getirerek KKTC ile yasal bağlantısının bulunmadığını kaydetti.

 

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken polis, zanlının Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağını ve söz konusu suçun müebbet hapis gerektiren bir suç olduğunu dile getirerek, zanlının davalarında hazır bulunabilmesi için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Cezaevinde bekleyecek

 

Savcı yardımcısı Özlem Altınminareoğlu, zanlının KKTC ile hiçbir yasal bağının bulunmadığına dikkat çekerek, zanlının serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçabileceğini dile getirdi ve zanlının 3 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

 

Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Melek Esendağlı ise zanlının 3 ayı aşmayacak bir süre ile davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak kalmasını emretti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ