19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Artık Türkçe
15 Nisan 2011 Cuma 13:05

Artık Türkçe

Neokleus’un “Tarihe Işık Tutan Anılar” kitabı, Türkçe olarak yayımlandı

Kıbrıslı Rum yazar Panikos Neokleus’un “Tarihe Işık Tutan Anılar” isimli kitabı, Khora Yayımları tarafından Türkçe olarak yayımlandı.


Khora Kitap Cafe Direktörü Merter Refikoğlu tarafından yapınla açıklamaya göre “1955-1974” alt başlığıyla Türkçe yayımlanan kitap döneme tanıklık etmiş olan Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlarla yapılmış röportajlardan oluşuyor.
 

Çeviri Kızıldağ

 

Çevirisi Melis Kızıldağ tararından yapılan “Tarihe Işık Tutan Anılar” kitabı Besim Baysal tarafından yayına hazırlandı. Tasarımını grafiker Ömer Tatlısu’nun yaptığı kitabın kapak çizimi Serhan Gazioğlu’na ait.Yaşanmış hikayeler var

 

290 sayfalık kitapta “Marata’dan Çatoz’a, Fota’dan Yalusa’ya kadar adanın çeşitli köylerinde yaşanmış hayat hikayeleri” yer alıyor. Gazeteci, papaz, subay, ev hanımı gibi farklı kesimlerden kişilerin yaşam ve kayıplarını konu alan kitap, fotoğraf ve gazete kupürleriyle zenginleştirildi.
Kitabın yazarı, kitabı için, “Dünyadaki hiçbir çocuğun Kıbrıs’ta 1963 ve 1974 yıllarında çocukların yaşadığı zulmün bir benzerini hiçbir zaman yaşamamasını dilerim” diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ