18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Artık daha hızlı
05 Mayıs 2011 Perşembe 12:57

'Artık daha hızlı'

Çavuşoğlu, muhaceretteki yeni sistemi yerinde inceledi

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Ercan Havalimanı’nda yolcuların muhaceret bölümünde bekleme süresini azaltmak amacıyla getirilen yeni sitemi yerinde inceledi.

 

Ercan Havalimanı’nda muhaceret kabinleri önünde yığılmayı ortadan kaldırmak amacıyla, ülkeye giriş yapacak yolcular artık muhaceret işlemlerinin yapıldığı kabinlerin üst tarafına yerleştirilen elektronik panolar sayesinde uyruklarına göre sıraya girip işlem yaptıracak. Daha önce yolcular karışık bir şekilde sıraya girip işlem yaptırıyordu.

 

 

İş yükü eşit oranda bölünecek

 

“Yabancı Uyruklu”, “KKTC” veya “TC” olarak düzenlenen ve değişebilen panolar sayesinde muhaceret görevlilerinin iş yükü eşit olarak bölünebiliyor, dolayısıyla yolcuların sırada bekleme süresi de kısalıyor. Örneğin KKTC vatandaşlarının işlemini yapan bir görevli, KKTC yolcularının işlemini tamamlandıktan sonra elektronik panoda değişiklik yaparak diğer görevlilere yardım edebiliyor.

 

Çavuşoğlu’na Türk Hava Yolları Kıbrıs Müdürü Mustafa Uğurlu, Onur Air Şirketi’nin KKTC Müdürü Andaç Günay, Atlas Jet Kıbrıs Genel Müdürü Osman Malyalı ve Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu üyesi Orhan Tolun da eşlik etti.

 

Nazım Çavuşoğlu, çıkış muhaceret bölümünde de incelemelerde bulundu ve yolcuların bekleme süresini en aza indirme konusunda yetkililerle fikir alış verişinde bulundu.

 

Çavuşoğlu: 15 dakikada işlem tamam

 

Nazım Çavuşoğlu, muhaceret giriş bölümünde yeni sistemin nasıl çalıştığını incelerken basına yaptığı açıklamada, muhaceret işlemlerinin daha da çabuk yapılmasını sağlayacak pasaport optik okuyucuların hayata geçirilmesi çalışmalarının da son aşamaya geldiğini ifade etti.

 

Yeni sistemle yolcuların ülkeye giriş işlemlerinin çok daha hızlı yapılabildiğini ifade eden Çavuşoğlu, Ercan’a dolu olarak 180 yolcu ile geldiği takdirde tüm yolcuların işlemlerinin 15 dakika içerisinde tamamlanabileceğini söyledi.

 

 

Günay: İş yoğunluğu kanalize edilecek

 

Onur Air Şirketi’nin KKTC Müdürü Andaç Günay, yolcuların Ercan’a varışında muhaceret bölümünde zaman zaman sıkışıklıklar yaşandığını, yeni uygulamadaki amacın iş yoğunluğunu farklı noktalara kanalize ederek daha hızlı işlem yapmak olduğunu söyledi.

 

 

Uğurlu: Bakan olumlu karşıladı

 

Türk Hava Yolları Kıbrıs Müdürü Mustafa Uğurlu, pasaport geçişlerine hız kazandırmak için bakanlığın aldığı kararın çok olumlu bir yaklaşım olduğunu ifade etti ve Türk Hava Yolları olarak “Busines Class” yolcularına, diğer ülkelerde olduğu gibi bir uygulama yapılması yönünde isteklerini Bakan’a ilettiklerini, Bakan’ın da bu isteği olumlu karşıladığını söyledi.

 

Malyalı: İşlemler artık daha hızlı

 

Atlas Jet Kıbrıs Genel Müdürü Osman Malyalı, girişlerdeki tıkanıklığın aşılması için bir adım atıldığını belirterek bu yöntemle ülkeye giriş işlemlerinin daha hızlı yapılabildiğini belirtti.

 

 

Tolun: Çağdaş uygulama

 

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu üyesi Orhan Tolun, yeni uygulamanın çağdaş bir uygulama olduğunu ve yolcularının işlemlerinin çok daha hızlı gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ