23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arkası gelecek!
11 Mayıs 2011 Çarşamba 12:46

Arkası gelecek!

Ülkede akıllara durgunluk veren bir olay daha! Birçok şüpheli aranıyor:

Abbas ELMAS

 

Son zamanlarda ülkede yaşanan olaylar akla hayale sığmıyor. Lefkoşa ve Alayköy’de 1995 doğumlu M.G isimli kız çocuğuyla ilişkiye girdiği iddia sıyla geçtiğimiz Pazar günü yargı huzuruna çıkarılan zanlı Ekrem Gülderen’den sonra, zanlı Gökan Tümer ve Buray Yatman’da dün yargı huzuruna çıkarılarak haklarında soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

 

Mahkeme huzuruna ilk çıkarılan zanlı Gökan Tümer oldu. Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Alayköy Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlı Gökan Tümer’in 2009 yılı içinde Lefkoşa’da 13 yaşından büyük, 16 yaşından küçük kız çocuğuyla cinsi münasebette bulunma suçunu işlediğini belirtti ve zanlıdan alınan ifade doğrultusunda söz konusu suçun Alayköy’de işlendiğini kaydetti.

 

 

Birçok kişi aranıyor

 

Zanlının geçtiğimiz Pazar günü yargı huzuruna çıkarılan zanlı Ekrem Gülderen’in nişanlısı olduğunu iddia ettiği kız çocuğuyla ilgili gözaltına alındığını anlatan polis, olayla ilgili küçük kızla ilişkiye giren birçok kişinin de arandığını belirtti.Zanlının serbest kalması halinde aranan şahıslara ve alınacak ifadelere olumsuz etki edebileceğini belirten polis memuru, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süreyle polis karakolunda tutuklu kalmasını talep etti.

 

Mahkemeye daha sonra ise 20 yaşındaki zanlı Buray Yatman çıkarıldı. Olayla ilgili bulguları aktaran Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru, zanlı Buray Yatman’ın 13 yaşından büyük, 16 yaşından küçük kız çocuğuyla cinsi münasebette bulunma suçundan tutuklandığını kaydetti.Polis, zanlının 2010 yılı içinde Lefkoşa Kermiya bölgesinde bulunan ikametgâhında suç ortağı G.K ile birlikte 1995 doğumlu M.G ile ilişkiye girdiklerini belirterek, zanlının önceki gün tespit edilerek gözaltına alındığını söyledi.Olayla bağlantısı bulunan G.Ç’nin halen arandığını kaydeden polis memuru, müşteki ile ilişkiye giren daha birçok kişinin olduğunu ve arandıklarını belirtti.Zanlının serbest kalması halinde aranan kişilere ve alınacak ifadelere olumsuz etki edebileceğini belirten polis, soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

3 gün tutuklu kalacaklar

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, her iki zanlı hakkında olayla bağlantılı olabileceklerine bulgu yaparak, yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlı Buray Yatman ve Gökan Tümer’in 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ