16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arda transferi fos çıktı
10 Nisan 2011 Pazar 14:20

Arda transferi fos çıktı

İspanyol klübün başkanı, Arda ile ilgili iddiaları yanıtladı

Türkiye dün gün boyunca Başkan Adnan Polat ve milli oyuncunun İspanyol Kulübü ile yaptığı pazarlıklara kilitlenirken Enrique Cerezo, "Miguel Angel Gil THY ile sponsorluk anlaşması için İstanbul'da. Arda hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Hiç düşünmedik. Transferi bir dedikodu" dedi..

 

Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo, kulübün hissedarlarından Miguel Angel Gil’in Türkiye’ye transfer için değil sponsorluk anlaşması için gittiğini söyledi.


Milliyet’in röportaj teklifini geri çevirmeyen ve aylardır Türk Spor basınını meşgul eden konulara büyük bir samimiyetle yanıt veren Cerezo özellikle Arda Turan konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.


İspanya’da ünlü bir film şirketinin de dağıtıcılarından biri olan Cerezo, milli oyuncunun hiçbir zaman gündemlerine girmediğini belirtirken, bu konuda yapılan spekülasyonları şaşkınlıkla izlediğini ifade etti.


*Başkan herkes sizi İstanbul’da sanıyor. Bu duruma ne diyeceksiniz?

 

“Evet dedikodular buraya kadar geldi. Siz İspanyol basınını da alarma geçirmişsiniz. Bana herkes “Arda’ya mı gittin” diye soruyor.


Telefonlarım susmadı...


* Siz değil ama Miguel Angel Gil gitmiş...


“Evet... Çok önceden planlanan bir seyahattı. Gil, THY ile sponsorluk anlaşması için Türkiye’ye gitti... Belki forma reklamı alacağız...”
 

*Ama herkes Arda için geldiğini söylüyor. Türk medyasında manşetlerde...


“Bu kesinlikle doğru değil. Böyle bir görüşmeden haberim yok. Arda için ne şimdi, ne de geçmişte bir yöneticimizi gönderdik. Gil ile görüşmüsse de bu menajerlerin işidir...”


*Başkan herkes Arda’nın size transfer olacağını konuşuyor. Buna bir açıklık getirir misiniz?
 

“Bakın size tüm içtenliğim ile söylüyorum. Arda hiçbir zaman gündemimize gelmedi. Ne bir izleme heyeti oluşturduk, ne de yöneticilerle bu konuyu aramızda konuştuk. Dedikodular tamamen Türkiye kaynaklı.”
 

*Olur mu başkan... Galatasaraylı bir yönetici 12.5 milyon euroluk teklif olduğunu bile açıkladı...


“Ne? 12.5 milyon euro mu? Bizim Arda’ya bırakın o rakamı, 3 milyon euroyu bile veremeyiz. Daha ligdeki konumuz ne olacak, onu bile bilmiyoruz. Avrupa kupalarına gidecek miyiz, kesinleşmedi. Her şey netleşecek ki oturup transfer planları yapalım. Size bir kez daha tekrarlıyorum, Atletico Madrid’de Arda’nın konusu hiç geçmedi...”
 

*Başkan Arda’yı ne kadar tanıyorsunuz?
 

“Yeterince tanıdığımı söyleyemem. Bir veya iki maçını seyrettim o kadar...”


* Türkiye hakkında düşünceleriniz ne? Maçları takip edebiliyor musuz?
 

“Açıkcası Türk Futbolu denilince aklıma hemen Beşiktaş geliyor. Çok flaş transferler yaptılar. Diğer takımlarda da önemli oyuncuların oynadığını biliyorum. Büyük paralar harcanıyor ama izleme şansım olmuyor. Ancak Yıldırım Demirören ile çok iyi bir dostluğumuz olduğunu da söylemeliyim.
 

 

O mektup iyilik içindi


*Başkan Arda için aylar önce Miguel Angel Gil’in bir teklif mektubu gönderdiği de ortaya çıkmıştı. Ve orada 10 milyon euroluk bir rakam yazıyordu. Bu da mı yalan peki?


“O teklif mi? O teklif bir dosta iyilik içindi. Arkadaşımız Mendes böyle bir şey istedi. Biz de yazdık. Arda’ya tekliften çok bir iyilik yazısı diyebilirsiniz.”

 


Simao’ya çok üzüldüm


*Simao konusuna da açıklık getirir misiniz? Siz gitmesini istemiyordunuz. Ne oldu da takımdan ayrıldı?
 

“Simao hem futbolculuğu, hem karakteri mükemmel bir insan. Gitmesini hiç onaylamadım. Ama Beşiktaş öyle bir teklif yaptı ki biz o teklifin üzerine çıkamadık. Yani ekonomik şartlar bizi zorladı. Simao konusu benim için bir yara olarak kalacak.”

 


Diego Forlan takımda kalacak


Forlan’ın da Türkiye’ye geleceği konusunda haberler var. Beşiktaş ve Fenerbahçe ile adı geçiyor. Doğru mu?


“Şu güne kadar Forlan için bir Türk kulübü kapımızı çalmadı. Zaten Forlan’ın gitmek gibi bir niyeti yok. Bizde kalmak istiyor. Biz de onu satmak istemiyoruz.”


‘Anlaştım’


Arda Turan, Milliyet’in, “Atletico Madrid ile anlaştın mı” sorusuna “Benim açımdan bir problem yok. Ben anlaştım. Ancak önemli olan Galatasaray’ın ve yönetimin vereceği karar. Böyle bir kulüp tarafından istenmek ve önemli rakamların gözden çıkarılması benim adıma gurur verici” ifadesini kullandı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ