16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arasta’nın vazgeçilmezi Burçaklı, kendi dergisini yayınladı
17 Eylül 2012 Pazartesi 12:36

Arasta’nın vazgeçilmezi Burçaklı, kendi dergisini yayınladı

70 yaşında girişimciliğine bir yenisini ekledi ve kendi dergisini yayınladı

Lefkoşa’nın simgelerinden, Arasta’nın vazgeçilmez isimlerinden, yarım asırlık tuhafiye dükkanıyla Türk-Rum  herkes tarafından ilk ismiyle tanınan Munise Burçaklı, 70 yaşında girişimciliğine bir yenisini ekledi ve kendi dergisini yayınladı.

 

Daha 16 yaşında iş hayatına atılan, 30 lira sermaye ile ticete başlayan, çorap/düğme/dantel satışıyla başladığı işyerini zamanla büyüten, modern malzemelere ve vitrinlere rağmen “yoktan varederek” hep tercih edilir konumda olan Munise Burçaklı, çıkardığı dergiyle el işlerini/motifleri tanıtmaya başladı.

 

Yayın yönetmenliğini kendisinin yaptığı derginin ilk sayısında “koza işi” tanıtılıyor. Koza yetiştiriciliği ve kesimi hakkında fotoğraflarla bilgi verilen dergide, panodan tepsiye, saattan göğüs iğnesine kadar kozayla yapılabilecek ürünler hakkında detaylı bilgi veriliyor.

 

Tüm anlatımların Türkçe yanında İngilizce olarak da yer aldığı derginin ikinci sayısı da önümüzdeki günlerde farklı bir konuyla yayınlanmaya hazırlanıyor.

 

Munise Burçaklı’nın dergi ekibi ise Gürcan Yücel (yazı işleri-grafik tasarım), Orhan Alibaba (fotoğraf), Sonay Alibaba ve Georgia Yavuz (motifler)…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ