20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arap dünyasıyla temasta
25 Nisan 2011 Pazartesi 15:23

Arap dünyasıyla temasta

Bakan Atun, Arap dünyasıyla ikili görüşmelerde bulunacak

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun beraberindeki bürokrat ve işadamları ile, İslam Sanayi ve Ticaret Odası ve Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Ticaret Fuarı ve 14. Özel Sektör Toplantısı’na katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin Sharjah eyaletine gitti.


Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Atun başkanlığında bürokratlar ve işadamlarından oluşan heyet, dün sabah Dubai’ye varışlarının ardından, Sharjah Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Muhammed Al Midfa, İslam Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Dr. Bassem Awadallah, Sudan Başkan Başdanışmanı ve diğer yetkililerle görüştü.

 Görüşmelerde bulundu

 

Fuar açılışı öncesi çeşitli ülkelerin büyükelçileri ile de görüşmelerde bulunan Atun, açılış seremonisinin ardından düzenlenen konferansa katıldı.


 


Devlet ve sektör bir arada

 

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nca oluşturulan heyette, Bakan Sunat Atun, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, YAGA Direktörü Derviş Besimler, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müdürü Onursal Bozkurt bulunurken, iş kesimini ise Sanayi Odası adına Umut Oza, Ticaret Odası adına da Salih Çeliker temsil ediyor. Heyete KKTC Abu Dabi Temsilcisi Fazıl Can Korkut eşlik ediyor.
 

 

 


İkili görüşmeler yapıldı

 

Heyet ikili görüşmelerini sürdürürken, ülke ekonomisi ve mevcut siyasi durum hakkında diğer konuk heyetlere bilgi aktarma fırsatı buldu.


İslam Konferansı Örgütü üyesi toplam 56 ülkeden yüzlerce katılımcının bulunduğu 14. Özel Sektör Toplantısı dün saat 16.00'da başladı.
 

 

Görüşmeler bugün de devam edecek

 

Toplantının “Küçük ve Orta Boy İşletmelere Sağlanan Destekler - Tecrübe Paylaşımı” konulu konferansında Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da konuşma gerçekleştirdi. Atun başkanlığındaki heyetin, bugün bazı ülkelerin üst düzey yöneticilerle de temaslarda bulunması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ