18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
APde hazımsızlık var
15 Haziran 2013 Cumartesi 09:50

"AP'de hazımsızlık var"

Erdoğan "Gençler artık burada duracağınız kadar durdunuz. Mesajlarınızı verdiniz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan "Gençler artık burada duracağınız kadar durdunuz. Mesajlarınızı verdiniz. Eğer sizin mesajınız Taksim Gezi Parkı ise bu mesaj alınmıştır ve değerlendirmesi yapılmıştır" dedi.

 

Erdoğan'ın konuşmasının önemli bölümleri şöyle:

'50 milyon TL'ye mal olan bir yatırımı yaptıktan sonra buraya geldik. Üniversite yurtlarının ücretsiz internetle donatılması için adımı attık. Bu bizim gençlikle nasıl bir bağ kurduğumuzun göstergesi. 2013 yılı ilk çeyreğine ilişkin büyüme rakamlarını hem sizlerle hem bizi izleyenlerle paylaşmakta fayda görüyorum. Türkiye ekonomisi yüzde 3'lük bir büyüme kaydetti. Milli gelirimiz de 805 milyar dolara ulaştı. En yüksek büyüme hızı şu an Türkiye'de.AP'DE HAZIMSIZLIK VAR

Avrupa Parlamentosu'nda olanlar boşuna değil, hazımsızlık var. Hazmetlerinin yolunu açmak lazım. İspanya ve Yunanistan ekonomileri yüzde 0.5 daraldı, Hollanda ve Finlandiya ekonomileri yüzde 0.1 daraldı. En yüksek büyüme Litvanya'ya ait o da yüzde 1.3. Avrupa'da ortalama - 0.2. Japonya yüzde 0.9 Amerika yüzde 0.6 büyüme kaydetti. Türkiye gücünü muhafaza etti.

Mayıs ayında rekor rakamlarla Havalimanı, üçüncü köprü ihalelerini yaptık. Borsa tarihi rekorlar kırdı. Gösterge faiz tarihinin en düşük seviyesini gördü. Yüzde 4.5'i gördü. Merkez Bankası 135 milyar doları gördü. Türkiye geçtiğimiz ay IMF'ye olan borcunu tamamen bitirdi.GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Ekonomideki bu güzel gelişmelere ek olarak başka gelişmeler yaşadık. Çözüm süreci Mayıs ayı içinde daha bir ivme kazanarak sonuca doğru kararlı adımlarla yürüyor. Akil insanlar heyetimiz 7 coğrafi bölgede halkımızı dinledi. Terör örgütü mensupları topraklarımızı terk ederken vatandaşlarımız, on yıllardır uzak kaldığı köylerine gitmeye yaylalarına çıkmaya başladılar. İş adamlarımız bölgeye akmaya başladı. Diğer bölgelerde helalleşmeler yaşandı. Adeta umutlar fışkırmaya başladı. Her zerreye barış hakim olmaya başladı.REYHANLI VE CHP

Tarihi anları yaşadığımız bu anlarda önce Reyhanlı saldırısı gerçekleştirildi. Ardından da malum Taksim olayları meydana geldi. Reyhanlı'da 53 sünni vatandaşımız şehit edildi. Peki bu tezgahın arkasında ne var? En son saldırının bir numarası yakalandı. Bu kişi malum Beşar Esad'la adeta kol kola olan bir kişi. Bu olaydan önce CHP milletvekillerinin orada ne işi vardı, Esad'la ne görüşüyorlardı? Mezhebi bir tahrikin içinde, çok ciddi bir tahrikin içinde olmaktan başka ne yaptı ana muhalefet lideri? Kılıçdaroğlu gibi adamlara rağmen ülkemizi bu batağın içine sokmak isteyenlere izin vermedik.

Bir kere şunu tekrar vurgulamam lazım. Bu olayların ortaya çıkışıyla ilgii analizleri yaptık yapıyoruz yapacağız. Tabii olayları her boyutuyla analiz ederken zaman zaman gerek bakan arkadaşlarımın ve şahsımın açıklamaları olur. Yapılması gerekenleri de hiç tereddüt etmeden yaparız, yapacağız.TAKSİM AÇIK HAVA TİYATROSU

Taksim'de büyük bir açık hava tiyatrosu kuruldu. Düğmeye dışarıdan basıldı. Çok iyiniyetli gençlerimiz olduğu gibi, provokatörlerin olduğunu da biliyoruz. Kasıtlı olarak bu tiyatro sahnesinde sergilenen karanlıkların arkasında neler olduğunu, perde arkasını gördük. Perdenin önünde arkasında ağaç, samimi gençler, arkasında ise illegal örgütler, yakmalar, yıkmalar var.

Bazı siyasetçiler, bazı ulusal ve uluslararası medya kuruluşları sahneyi göstermek suretiyle perde arkasını gizlediler. AKM'ye asılan o paçavraları konuşsanıza, niye konuşmuyorsunuz? Niye susuyorsunuz? Gazi Mustafa Kemal'in ve Türk bayrağının bir araya gelemeyeceği paçavralara karşı niye tavır almıyorsunuz?

 

ASLA EYVALLAH DEMEYİZ

Ulusal medyaya açık açık şunu söylüyorum: Biz böyle bir medyaya karşı şerbetliyiz. Bizim buradan vurmak isteyenler geçmişte defalarca karavana attılar, bugün de sadece karavana atarlar. Aynı tavır içindeki uluslararası medyaya sesleniyorum: Onlar Türkiye'yi tanımıyor olabilir ama biz uluslararası bazı medya kuruluşlarının karalama kampanyalarına asla eyvallah demeyiz. Nasıl destek verdiklerini biliyoruz, bunların hepsi iyot gibi ortaya çıktı. Türkiye'nin itibarı üç tane yalan haberle sarsılacak değil. Benim ülkemde bu operasyonlar sökmez, benim ülkemde bu ameliyatlar yapılamaz. O güneşi hiç kimse balçıkla sıvayamaz.

AP KARARINA VATANSEVERLER EVET DER Mİ?

Dün AP'de bizimle ilgili alınan karara, bu ülkenin vatanseverlerinin evet demesi mümkün mü? Biz tanımıyoruz reddettik diyoruz. Sen hangi hakla Türkiye hakkında böyle bir karar alıyorsun? Dürüstsen önce Yunanistan'da yaşanan olaylarla ilgili bir karar ver. Alacaksan İngiltere'yle ilgili karar ver. Almanya akıl veriyor, aklını sen kendine sakla. Benim öldürülen 8 vatandaşımın faillerini bul. Aynı şekilde ABD'deki borsa işgal eylemleri ortada. Bak 17 gündür biz itidal gösteriyoruz. Bizim itibarımız güçlenir. Onlar itibarlarını kaybederler.

POLİSE SALDIRILAR

Wall Street olayları neden yazılıp çizilmiyor? Kalkıp Türkiye'ye itidal tavsiye ediyorlar. Polis yasal olmayan her harekete müdahale eder. Bu sadece Türkiye'de mi böyle? Her yerde böyle. Hukuksuz gösterileri dağıtmak için müdahale edilir. Orada öyle biber gazı falan da kullanmazlar, alır götürürler. AB'de biber gazı kullanımı meşru haktır. Ama birileri her zaman yaptıkları gibi Türkiye'yi karalamaya çalışıyor.

Türkiye güneştir. O güneş balçıkla sıvanmaz. Beyhude uğraşmasınlar. Aziz milletim perde arkasında olanları görüyor. Sabırla izliyor. Perdenin arkasında ağır bir şiddet var. Günlerdir sosyal medyada sürekli polisin gündemde tutulduğunu görüyorsunuz. Peki göstericilerin şiddetinden bahsedenleri gördünüz mü? Adana'da polisimizi şehit ettiler, otobüslerin polis araçlarının kamu binalarının nasıl alçakça tahrip edildiğini gördünüz mü?

TENCERE TAVA GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ

CHP'li bir vekilin son derece ahlaksızca en ağır küfürlerini yapıyor. CHP'nin vekilleri çıkıp mezhep çatışmasını körüklüyor. Bunlardan kimse bahsetmiyor. Ağaçtan bahsedenler tencere tava ve korna seslerinden hiç bahsetmiyor. Siz tencere tava ile gürültü kirliliği yapıyorsunuz. Ağaçlar saksılar nasıl sökülüyor ortada, hani çevreciydiniz? Göreceksiniz dertleri hak aramak değil, yeşille alakalı değil olay başka. Ben Rabbim'e hamdediyorum; burada kimse kalkıp da zamdan bahsetmiyor, bize parti kurdurtmuyorsunuzdan bahsetmiyor. Kılıçdaroğlu gibi biri, kalkıp bizi Beşar'la kıyaslıyor. Siz Suriye'de Beşar'dan başka parti göremezsiniz. Bunlar yıllar yılı tek partinin saltanatını sürdü.

BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR

Geçen Bülent Bey ile görüştüler. Neymiş, her yerde gösteri yapılmalıymış. Hayır. Bu ülkede yürütme; nereleri miting alanı olarak belirlediyse orada yapılabilirmiş. Biz 21,5 milyon oy aldık. Bize yürütme ne gösterirse oraya gidiyoruz. Biz buna uyuyoruz da sen neden uymuyorsunuz? Derdiniz ne? Karıştırmak. Bu çirkin oyunu lütfen iyi görelim. Düşünceni haykıracaksan haykır. Biz senin bu tür etkinliklerine mani olmuyoruz ki.

Haktan demokrasiden bahsedenlerin camileri ile ayakkabıları ile girmesinden alkol kullanmasından başörtülere saldırmasından bahsetmiyor kimse? Ankara'da kavşakları kapatıp korna çalmayanlara baskı uygulanıyor. Sanatçılara baskı uygulanıyor. Sabah akşam polis şiddeti kullanılıyor, başbakan çok sert diyorlar. Başbakanımız çok gerilimden yana. Burada da kendilerine göre kurnazlık yapıp, bizi kendi içimizde birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Bu da ayrı tuzak. Bu tuzağı bu teşkilat bozacak.HALİT ERGENÇ'LE DİYALOG

Her şeyden önce biz insanız. Akşam gelen sanatçılardan birine onu söyledim 'Kanuni rolünü oynuyorsun değil mi? Kanuni çok yumuşak. Yavuz yumuşak.' 'Yok' dedi 'Yavuz daha sert.' Hz. Osman'a bakıyorsunuz, Hz Ali'ye bakacaksınız cengaver, hepsinin farklı özellikleri var. Bize bunları söyleyenler önce aynaya baksınlar. Medya yoluyla, sosyal medya yoluyla; toplum mühendisliği yapmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar. 8 ay sonra seçim var.BÜLENT ERSOY'A ÖVGÜ

TV'de Bülent Ersoy'u dinledim. 'Seçimle gelen seçimle gider. Bu tür şiddetlere yeltenmeyin' dedi. Aklın yolu bir. Gelenler bu sözü söyleyemiyor. 'Ben imtiyazlıyım, ben seçkinim; benim oyumla çobanın oyu bir mi?' diyen varsa kusura bakmasın. Ana muhalefet ve liderleri, halk oylaması olmaz demeye başladılar. Hani halka güveniyordunuz? Yargıya inanmazsın, halkın vereceği karara inanmazsın neye inanırsın? Herhalde bizim kararımıza inanacaksın.

 

GEZİYE CEVAP DEĞİL 2014 SEÇİMLERİNİN STARTI

Bize kimse darağacını göstererek muhalefet yapmasın. Biz bunu hep söyledik, karşımızda şöyle güçlü bir muhalefet olsa diye. Ama yok. Mevcut yönetimiyle CHP, ortaya tatmin edici bir muhalefet ortaya koyamadı. CHP, sokak sokak direniş çağrısı yaparak, sokaktaki militanın arkasına saklanarak görevini yaptığını sanıyor. Bir milletvekili, eylem yapanlara para dağıtıyor, dilenci mi bunlar? Ne hal bu? Al birini vur öbürüne.

Şu son olaylar CHP'nin ne kadar tehlikeli bir politika izlediğini gösterdi. Türkiye'ye zarar veren siyasetten, Türkiye'ye yarar sağlayan siyasete terfi etmelidirler. Yarın Ankara Sincan'da, ertesi gün de İstanbul'da miting yapacağız. Bu artık, Taksim'e alternatif mitingler olmaktan çıkmıştır. Bunlar Mart 2014 seçimlerinin bir kampanyasıdır, startıdır.DARAĞACINI GÖSTERİYORLAR BİZE

Biz muhalefetteki tıkanmayı biliyoruz. Keşke güçlü bir muhalefet olsa, demokrasinin lezzetini bu ülke tadardı. Cuntanın dönemi kapandı. Darağacını gösteriyorlar bize. Milleti sokağa dökerek sokaktakinin arkasına saklanıyorlar görev yapıyorlar. Bir milletvekili para dağıtıyorlar sadaka mı dağıtıyorsun dilenci mi onlar? CHP bu yönetim ve anlayıştan derhal kurtulmalı.

Yarın 17.00'de Ankara'da mitingimizi yapacağız, halkımızı bekliyoruz. Sadece AK Partilileri değil, demokrasiye gönül vermiş, ister CHP'li ister BDP'lileri bekliyoruz. Bu ülkeye aşkı sevdası olan herkesi bekliyoruz. BBP'lileri davet ediyoruz, SP'lileri davet ediyoruz. Biz sayısal olarak çıkma derdinde değiliz.MERHUM MENDERES ÇOK YUMUŞAKTI

Yeni 27 Mayıs'tan bahsediyorlar, yeni 28 Şubat'tan bahsediyorlar; bunların karşısında dimdik duran bir millet olduğunu dosta düşmana göstermek için meydanlara çıkıyoruz. Sakın genel başkanınızla ilgili olan konularla tavrınızı koyun. Merhum Menderes çok yumuşaktı. Savunmasını da o şekilde yaptı, buna rağmen ipe götürdüler. Dert o değil, dert başka. Biz adaletin tesisi için; yaratıldığımız gibi olacağız.AŞIRI SENDİKACI

Akşam gelenlerin içinde aşırı sendikacılardan bir tanesi çıktı, bizi de çok ciddi rahatsız etti. 'Bu sadece mimari mesele değildir, sosyolojik meseledir' dedi. Siyasetçinin sosyolojiyi bilmeme gibi bir şey olabilir mi?MESAJ ALINDI

Buradan gerek Taksim Gezi Parkı'na, oradaki gerçekten derdi çevre olanlara sesleniyorum. Niye orada durduklarını anlamışta değilim. Orada başlayan, süren bir inşaat mı var? Ben buradan tekrar açıklıyorum. Artık burada duracağınız kadar durdunuz, mesajınızı verdiniz. Mesajınız Gezi Parkı'ysa o mesaj alındı. Anında cevap veriyorum. Şu anda yargı kararı var. Biz yargı kararını bekleyeceğiz, yargı kararını takip edeceğiz. bu mahkeme ne karar verir bilmiyoruz. Nihai karar verildiğinde olumsuzsa uyarız, olumluysa da yeniden yatırırız masaya. Orada halkın oyuna sunarız.DAHA NE DİYEYİM...

İnşallah, temenni ederim ki bu akşam bu iş biter. Daha ne diyeyim, diyecek bir şey bırakmadılar ki...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ